Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu telepítése, hogyan,...

Ubuntu telepítése, hogyan, kellenek driverek?

Figyelt kérdés
Egy régi gépre szeretném Ubuntu-t telepíteni, honlapról már leszedtem a legújabb 13.10-es verziót. Ha feltelepítem, akkor kellenek valamilyen driverek mint windowsnál, vagy mindent felismer mint pl: wifi kártya? És tudom majd pendriveról telepíteni, úgy hogy powerISO-val megcsinálom a pendriveot a lemezképfájlból? Bocs a sok hülye kérdésért, de még sohasem telepítettem linuxot és nem is használtam.

2014. febr. 22. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy program, úgy hívják, hogy Unetbootin, ez elkészíti neked a linuxos bootolható pendriveot. Annyi a dolgod, hogy formázd le FAT16-ra előtte a pen-t, akkor tuti nem lesz gond, utána a unetbbotinban megkeresed az iso-t és felmásolja a pendrivera szépen.

Nem nagyon kell hozzá driver, ritka, hogy valami ne menne. Ha mégis van ilyen, a gyártó lapján van linux driver.

Telepítéskor azt válaszd, hogy "valami más", mert át kell partícionálni a lemezt. Új partíciós táblát hozol létre, aztán minimum 2 meghajtóra bontod. 1. egy cserehely, ami 2x akkora legyen, mint a gép memóriája, a második egy ext3 vagy ext4 legyen, erre megy majd a telepítés. Csatolási pontja / legyen, amire telepítesz, a többi lehet más.

2014. febr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, tudod pendrájvról telepíteni. Alapesetben nem kellenek driverek. Kis eséllyel megeshet, hogy pont olyan hardver van a gépedben aminek a beüzemelése szívás Linuxhoz, akkor bogarászni kell a fórumokat.


A jó hír az, hogy még telepítés előtt kipróbálhatod, hogy megy-e.

2014. febr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nem zsidoskodas hogy pendravjrol telepiti valaki, hanem kornyezetkimeles. CD-re kiirod es valoszinu soha tobbet a kezedbe nem veszed, nagy valoszinuseggel kihajitod.


Egyebkent 99 szazalek, hogy minden drivert felismer a gepeden.

2014. febr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csxeba ***** válasza:

Annyi, hogy unetbootinnak FAT32-es pendrive is jó, nem kell FAT16. Amikor elindítod a telepítőt, akkor egy teljesen működőképes és használható, ún. Live rendszerbe bootol. Ott kipróbálhatod, megnézheted hogy hogy fut. A helyedben Live alól egy terminálablakba kiadnám ezt a parancsot (ha minden hardware-ed jól fut): lspci -k

Ez kilistázza az összes hardware-edet és kiírja azt is, hogy a Linux kernel melyik drivert használja. Így lesz kiírva minden hardware bejegyzésnél: "Kernel driver in use: xyz "


Ezt az egészet kimásolnám egy szövegfile-ba és elmenteném. Ezután ha valami nem megy telepítés után, akkor csak megnézed, hogy a kernel melyik drivert használta live-on és a

sudo modprobe "driver_neve"

paranccsal be tudod tölteni a megfelelőt.

2014. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!