Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kapcsol be olyan fél...

Miért kapcsol be olyan fél perc elteltével a HDD?

Figyelt kérdés
SSDt használok rajta van az op. rendszer és egy HDDt használok adatmentésre tárolásra. A Win.7 ben be van állítva, hogy merevlemez ki kapcsoljon 1 perc tétlenség elteltével. Tehát egy perc után ki is kapcsol, ha nincs használva nem mentek rá adatot stb. De ká-bé fél perc elteltével mindig újraindul, de mi miatt? (Elvileg nem is lett rá telepítve semmilyen új program sem,)Még múlt-kor állítottam így be, hogy ne zajongjon a HDD és ne egye folyamatosan az áramot. Az érdekes az hogy néhány napja csinálja ezt és régebben nem kapcsolódót be egyfolytában. Hol lehetne meg nézni, hogy ,miért kapcsol be nem sokkal rögtön ki kapcsolás után? Milyen program lehet a felelős érte. Semmilyen program nincs rá telepítve ami indokolná, hogy mindig menyen, vagy az SSD n. Nem valószínű, hogy a hardverrel lenne a gond.

2014. febr. 25. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2014. febr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem jó a link! Igen ott van be állítva, hogy 1 perc elteltével kapcsoljon ki, de nekem az a gond, hogy utána újabban kb. fél perc elteltével mindig be kapcsol pedig semmi nem indokolja! Akkor szabadna neki csak ha róla adatokat akarnék el érni másolni róla vagy rá.Vagy a Op. rendszer újra indul és ellenőrzi a hardvereket.
2014. febr. 25. 15:49
 3/13 pinkpancser ***** válasza:
Erőforrás figyelőt nézd meg mi használja a vinyót. Lehet, hogy csak egy log file. Amúgy sok WD green szállt már el az ilyen energiatakarékosság miatt.
2014. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó és ott hol írja ki, hogy melyik nem az SSDs lemezfolyamat? Mert itt már nézegettem korábban is.(Egyébként Samsung)
2014. febr. 25. 16:26
 5/13 pinkpancser ***** válasza:

[link]


Ha SSD-n a rendszer van akkor az a C. Ha mást látsz (D, E...) akkor az a vinyó.

2014. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem tudom mi lehet a gond ahogy gondoltam semmi folyamat nem megy a HDDn. Csak az SSD látni aktív folyamatokat. :(
2014. febr. 25. 17:46
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt kellene tudni milyen program aktivizálhatja az HDDt!?
2014. febr. 25. 17:47
 8/13 A kérdező kommentje:
Max. csak azt tudom elképzelni, hogy le húzom a tápot róla, de hát tudjuk ennek a hátrányait ..... :(
2014. febr. 25. 17:49
 9/13 pinkpancser ***** válasza:
Ha már SSD-t használsz akkor ugye a sata az achi módban van, úgy pedig le lehet választani a vinyót is. Bár azt hirtelen nem tudom, hogy hogyan lehet visszaindítani.
2014. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen abban van! De a kérdés még mindig az miért kapcsol be, ha nem kellene? De igazából a zaj a zavaró mert jelenleg ez a leg hangosabb a gépben mint alkatrész. (megj. Vízhűtéses!)
2014. febr. 25. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!