Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel feladat megoldása...

Excel feladat megoldása Visual Basic segítségével. Hogyan?

Figyelt kérdés

A feladat a következő: (segítségül lásd a mellékelt képet)


[link]


Tehát van egy legördülő lista, és egy másik táblázat.(ez utóbbi másik munkalapon, most az átláthatóság miatt egy lapra tettem) A feladat az lenne, hogy ha kiválasztok egy kategóriát, akkor a C1, C3, C5...stb mezőkbe írja a fajták neveit. Alapvetően meg lehetne oldani "keres", vagy "index" függvénnyel, de az lenne a lényeg, hogy manuálisan is lehessen beírni értékeket. Vagyis ha kiválasztom a "Macska"-t, dobja be a C1-re a "Safranek"- et, C3-ra beírom mondjuk hogy "Mirr-murr", ezután ha kiválasztom a "Kutya"-t, akkor töltse fel rendesen a neveket.



2014. febr. 27. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Konzolos, vagy winform app kell? Am szerintem switch-el megcsinálod és kész.
2014. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Konzolos verzióra gondoltam.
2014. febr. 28. 08:55
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem teljesen tökéletes, de valami ilyesmire gondoltam. ( a segéd táblázatot áttettem a munka2-re az A1 cellától kezdve)


Function nevek(a As Integer)

For i = 1 To ThisWorkbook.Sheets("Munka2").Cells(a, 100).End(xlToLeft).Column - 1

Sheets("Munka1").Cells(i * 2 - 1, 3) = Sheets("Munka2").Cells(a, 1 + i)

Next i

End Function


Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)

nevek (WorksheetFunction.Match(Range("A1"), Sheets("munka2").Range("A1:A3"), 0))

End Sub

2014. febr. 28. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!