Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom használni...

Miért nem tudom használni Blenderben a Luxrender engine-t? A beállításokban bent van az addonok között, de egyszerűen nem engedi kipipálni.

Figyelt kérdés

32 bites verzióról van szó, próbáltam az opencl-es és a noopencl-es verziót is mindkettőnél ugyanez a végeredmény.

Annyi különbséggel hogy az opencl-es verzió valami dll file-ra hivatkozva önmagában sem indul el, míg a noopencl-es önmagában elindul csak blenderbe inportálva nem csinál semmit. Ha ez a számít a Blender 2.67b.



#3D #Blender #Luxrender #Render engine
2014. febr. 27. 18:55
 1/2 tabaki ***** válasza:

Az a baj, hogy nálam minden másképp van, mint nálad. Linux, Blender 2.69, 64 bit, úgyhogy nehezen tippelek, hogy mi lehet a baj. Installerrel telepítetted? Be van állítva a path? Bár akkor is pipálhatónak kéne lennie, pont akkor állíthatod be... Esetleg próbáld meg az eggyel korábbi verziót installálni, a dll-hiány alapján a noopencl-re van szükséged a lehetőségek közül.

Bár ez aligha vigasz a számodra, de biztatásul: Az én rendszeremen valóban beállítható és működőképes, tehát van rá esély, hogy előbb-utóbb te is elő tudod csikarni valahogyan. Énnekem nem tetszik különösebben, de nyilván nem értek hozzá eléggé, mert csak a kérdésed miatt telepítettem, és nem volt időm kitapasztalni. Így első blikkre mindenesetre úgy tűnik, hogy jobban járnál, ha a Cyclesben mélyednél el inkább.

2014. febr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Próbáltam korábbi verziókat is, de sajnos a végeredmény ugyanez... Úgy néz ki tényleg maradok a Cycles-nél.

Csak egy naív gondolat, de esetleg lehet valami köze ahoz hogy sajnos a vidókártyám nemrégiben bemondta az unalmast,

így az integráltat használom ami ha minden igaz nem támogatja az opengl-t??

2014. márc. 1. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!