Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen drivert kell leszednem?

Milyen drivert kell leszednem?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek a témához. Pár napja újraraktam a windwos-t (xp) és nem tudom megoldani a hangot. A megfelelő driver (elméletileg) megvan, de telepítés közben a gép mindig leáll, majd újraindul. Chipset-et sem tudom felrakni mert telepítés előtt azt írja hogy nem felel meg a gép a minimum rendszerkövetelményeknek. Mit kéne csinálnom?

2014. febr. 28. 18:45
 1/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbálkozz ezzel :


Manuális driverkeresés hardverazonositó alapján : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..


UI.: Ha nem megy kiirod ide a hardverazonositókat és próbálok én is drivert keresni.


Sok sikert.

Üdv.

2014. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

itt van a hardverazonosító:


PCI\VEN_8086&DEV_24C5&SUBSYS_00AD0E11&REV_01


én nemnagyon találok valamit, örülnék a segítségednek:)

2014. febr. 28. 19:48
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld ezt : ftp://ftp.compaq.com/pub/softpaq/sp32501-33000/sp32838.exe


(FTP link a GYK nem jelzi linkként, tehát ki kell jelölni kimásolni és egy böngésző cimsorába beilleszteni)


Elinditás és kibontás után a következő inf file tartalmazza a hardverazonositót : \sp32838\SMAXWDM\W2K_XP\smwdmCH4.inf -> %*WDM_AC97AUD.DeviceDesc%=WDM_MIRAGE, pci\ven_8086&dev_24C5&subsys_00AD0E11


Sok sikert.

Üdv.

2014. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

Ezt dobta a gép:

SoundMAX Integrated Digital Audio driver

[link]

viszont jobban jársz ha az eszközeidet a gépben lekéred az Aida64 programmal, majd a gyártó weboldaláról letöltöd!

[link]

2014. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 csacsi2 ***** válasza:

HP hivatalos oldala:

[link]

2014. febr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
megoldódott a probléma, letölöttem a drivert amit coopper küldött, és működik. köszönöm a segítséget!:)
2014. febr. 28. 20:58
 7/8 Mihály (S válasza:
Elv a Realtek HD audio az xp-n minden hangkártyával kompatibilis
2014. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csacsi2 ***** válasza:

Valamiért ez nálam nem így lett, passzolok hogy miért, feltelepítettem és nem települt a driver...


Realtek C850 @ ULi/ALi M5455 AC'97 Audio Controller PCI


Mielőtt feltenném a kérdésem, nem tudja valaki miért megy el a 2 oldalsó hang (side speaker), miután ébred a gép készenlétből?

utánna csak a audio managerben, ha elállítom és vissza 7.1 -ről jön vissza!

2014. márc. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!