Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Leírnátok a véleményeteket...

Leírnátok a véleményeteket az: iOS-ről, Android-ról és a WP-ről?

Figyelt kérdés

2014. márc. 1. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
az iOs a legjobb es a legstabilabb de kevesbe szemelyreszabhato. az android nem mindig stabil de jobban testre lehet szabni nekem ez nem nagyon tetszett.
2014. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Mindegyikkel meg lehet csinálni, amit telefonon általában az ember csinálni akar. Nálam az Android a befutó, mert open source és a hozzá való eszközök a legolcsóbbak, és az iOS a legkevésbé szimpatikus az adjuk a hardvert arany árában politika miatt.
2014. márc. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

iOS:

- stabil (kevés hardverhez jól össze van rakva)

- szép (ezzel persze lehet vitatkozni, gondolj csak a kezelőfelületre, az ikonokat hagyjuk)

- nagyon sok, minőségi alkalmazás nem túl drágán (1-2 euró talán nem vág földhöz ez iPhone/iPad tulajdonost)

- kevés ingyenes, használható alkamazás (de azért van)

- gyors (4s-től kezdve...4-esen az új verzió már hagy némi kívánnivalót)

- privát, OpenSource felhő zolgáltatásokhoz is tud csatlakozni (card/cal dav támogatás - elsősporban google címtár, naptár, de működik jól pl. OwnCloud, vagy Zimbra esetén is)

- "business class" támogatás (exchange)


Ha szánsz legalább 100e Ft-ot (ennyi egy új, független 4s), szerintem nincs jobb választás, feltétel, hogy ne akard szétbuherálni. (jailbreak-et most hagyjuk)


Android


- gyors (megfelelő hardveren)

- rettenetesen széttagolt (2.2-től 4.x-ig mindenféle verzió van)

- nagyon gyatra gyártói támogatás (főverzió frissítést még a csúcskategória sem mindig kap, vagy nagyon sokára)

- nagyon sok "bloatware" (felesleges alkalmazás) a gyári firmware-ekben, ami csak a tárhelyet foglalja

- stabil

- én szépnek sosem tartottam, de funkcionális, az biztos

- felhőszolgáltatásokhoz ez is mindent tud, max. szerver oldalon kell kicsit igazítani (ActiveSync)

- buherálható

- opensource (ezt mondjuk kevesen használják ki, csak jól hangzik - az iOS is sok opensource elemet tartalmaz)


Ha kell olcsó okostelefon, jó választás lehet, de olcsó, gyengébb hardveren vagy régi OS-t kapsz, vagy lassú újat.


Olyan, mint egy asztali PC. Jó, ellátja a feladatát, de amikor kicseréled egy másikra, egy percig sem fogod az előzőt sajnálni.


Win

- gyors (meglepően "smooth" volt, amiket kipróbáltam)

- szép (végletekig egyszerűsített, bejött)

- nagyon kevés, és sz..r alkalmazás

- van rajta MS Office

- más rendszerekkel nehezen szinkronizál (only outlook)

- egyelőre minőségi harvereken fut

- a frissítési ciklusával nem vagyok tisztában


Szubjektív véleményem nincs róla, mert nekem sosem volt, és úhy gondolom, hogy nem is lesz egy jó darabig. Jó is, meg szép is, meg stabil is, meg a készülékek is jók, de drága, ennyiért biztosan iPhone-t vennék, semmiképpen nem WinPhone-t.

2014. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!