Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom elinditani?

Hogyan tudom elinditani?

Figyelt kérdés
Letöltöttem a Tritryst nevü játékot de nem tudom hogy a Dosbox emulátor segitségével mit kell beirni hogy tudjam használni.

2014. márc. 2. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

elepítés után ha elindítjuk a DOSBox-ot, lényegében elindul egy DOSBox Status Window és a program által emulált számítógépnek a képernyője. Nekünk nyilván az utóbbira lesz szükségünk. A kék mezőben a program néhány tippet ír, ezeket célszerű elolvasni, de túl lehet élni nélkülük.

Az első dolog amit minden indításkor meg kell tennünk, hogy csatlakoztatunk egy virtuális meghajtót. Ehhez a mount parancsot használjuk.

Például ha az általunk csatlakoztatni kívánt mappa a Windows-ban a D: meghajtón van akkor célszerű a DOSBox-ban is D: meghajtónak csatlakoztatni...

irjuk be a következő parancsot: mound d d:\ majd nyomjuk meg az Enter billentyűt.

Ha minden jól ment akkor a következő reakciót kapjuk: Drive D is mounted as local directory d:\

Ezután a Z: meghajtóról át kell mennünk a D: meghajtóra, ehhez haszánjuk a D:\ parancsot, majd nyomjuk le az Enter billentyűt. Most már a sor elején Z:\> helyet D:\> van, ez jelzi, hogy a D: meghajtón vagyunk. Ezután használjuk a dir parancsot, ez listázza az adott mappában lévő alkönyvtárakat és fájlokat. Ez azért fontos mert minden 8 karakternél hosszabb fájl- és mappaneveket a DOS lerövidíti. Például a Program Files mappa DOS-ban Progra~1. Eután a CD parancsot használhatjuk, hogy megnyissunk egy alkönyvtárat, pl: cd progra~1 . Miután megnyomjuk az entert a sor elejér már a D:\Progra~1> kerül, ez jelzi, hogy a Program Files mappában vagyunk. Itt ismét a dir parancsot használhatjuk, hogy megjelenítsük a mappa tartalmát. Ha vissza szeretnénk menni az előző mappába, használjuk a cd .. parancsot.

Ha futtatni szeretnénk egy DOS-os alkalmazást, (.EXE .BAT vagy .COM) akkor be kel lépnünk a futtatható fáljt tratalmazó mappába, majd beírni a futtatható fájl nevét (kiterjesztést nem muszáj írni.) pl: Prince

2014. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Követtem a lépést és a végén ezt irta ki: This program cannot be run in Dos mode.

Akkor ez nem fog Dos alatt se futni vagy csak simán kell elinditani?

2014. márc. 2. 14:16
 3/4 A kérdező kommentje:

Illetve ha nem Dosboxszal inditom el hanem simán a TRITRYST.EXE-vel és kb a 16-17 kocka lerakásnál kiirja h a Tritryst exe müködése leállt!

Ilyenkor mit lehet csinálni?

2014. márc. 14. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor azt lehet csinálni, hogy összeszeded a régi géphulladékot, összeraksz egy korabeli gépet, teszel rá win98-at, és azon játszol.
2014. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!