Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Baj ha kikapcsolom a Windows...

Baj ha kikapcsolom a Windows Update-et?

Figyelt kérdés

Üdv

Windows 8.1 van a gépemen, de sajnos boot-ot követően az svchost.exe-be beragad a Windows update és 100%-on pörgeti a merevlemezt. Kaspersky Internet Security 2014 van a gépemen, szóval nem a Windows update-ről kapom a vírusadatbázis frissítéseket. Furcsa mód a másik laptop nem produkál ilyet, vagy legalábbis nem ekkora mértkében, pedig ugyanúgy 5400rpm-es HDD van benne, sőt más szempontból pedig jóval gyengébb is. A superfetch sem kíméli, ha mind a kettő be van kapcsolva akkor simán 1-2 percig maxon pörög a merevlemez. Amúgy a másik laptopban a HDD valahogy halkabb, pedig az egy 3 éves laptop ami sohasem volt takarítva, az enyém pedig 6 hónapos, és pont tegnap hoztam haza egy kis portalanitásból. Tudom, tudom, vegyek SSD-t, de most másra kell a pénz, nyáron tervezem egy 128GB-s vásárlását. A sulis gépek is sokkal gyengébbek mint a laptopom, és azokba is 5400rpm-es a HDD, annyi, hogy azokon Win 7-van, de a boot időt leszámítva, ott ha egyszer felállt a rendszer, rögtön használhatom, nem kell várnom. Már azon is gondolkoztam, hogy rárakom a Windows 7-et, csak az tart vissza, hogy most az OS, meg az office, stb is rendes serial-al van aktiválva, nem ilye trial reset-el, és nem tudom, hogy engedi-e újra aktiválni, mondjuk az Office-t ugyanazzal a kulccsal.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. márc. 2. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egyik, hogy az internet explorer 8 hiánya miatt csinálja, ez esetben a böngésző telepítése és frissítése.


Másik (kb80a javaslata alapján) az afterfix oldalról letöltöttem az idáig megjelent xp-s hotfix csomagot és ezt telepítem mindenféle driver és program installálása előtt.

2014. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erről megoszlanak a vélemények, sztem a windóz frissítés több kárt csinál, mint hasznot. A win7-et visszatenném a helyedben, mert a 8 egy kalap szar. Ha az office nem fog működni, keress hozzá a neten serialt, de inkább tegyél fel OpenOffice-t v LibreOffice-t, ezek alapból ingyenesek, és még használhatóak is!
2014. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Baj ha kikapcsolod a frissítéseket, nem véletlenül találták azokat ki. Kicsit darabjaira van esve a rendszered, ezért a 100%-os processzorhasználat. A Windows Update-ről nem a vírusadatbázis frissítések jönnek, hanem a rendszerben talált biztonsági réseket befoltozó frissítések.
2014. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ki szeretném próbálni milyen rajta a Win7. Annyi, csak, hogy a már két meglévő partícióm egyikéből (ami az lesz ahol a saját fájljaim vannak, mert az nagyobb) lemezkezelővel zsugorítom, aztán az unallocated particióból új NTFS particiót csinálok, és erre felrakom? Semennyire sem befojásolja a Win8 működését?
2014. márc. 2. 15:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert a microsoft oldalán azt írja, hogy előbb a régebbi majd az újabb rendszert kell felrakni, mert előfordulhat, hogy a régebbi nem ismeri fel az újabb start up fájljait és felülírhatja azokat.... :/
2014. márc. 2. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel a régebbi rendszert telepíted később, ezért el fogja rontani a Windows 8 indítóját, csak a 7-es fog indulni, de a 8-as indulása is megoldható, fejből azonban nem tudom a pontos lépéseket.
2014. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!