Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel, milyen programokkal...

Mivel, milyen programokkal gyorsíthatnám fel a számítógépem működését és akadályozhatnám meg hogy 2-3 havonta újra kelljen telepíteni a Windows-t a számítógépemen?

Figyelt kérdés
Nos olyan problémával küszködöm hogy van egy notebookom ( Packard Bell F5211-HC-260HG ) amin valami számomra ismeretlen oknál fogva 2-3 de max 4 havonta újra kell tennem a Windows 7-et mert olyan dolgokat produkál hogy ok nélkül elkezd fagyni, lassulni... akkor a bejelentkezési idő jelentősen megnő ( Üdvözöljük képernyő ) akár 5 percig is írja hogy Üdvözöljük... De mikor újra teszem a rendszert akkor megint jó 2-3 hónapig. Általában 3 havonta szoktam szervizbe vinni portalanításra. Rendszeresen ( hetente de max 2 hetente ) futtatok vírus és kémrobotkeresés-t minden nap használok CCleanert és Advanced System Care-t szintén max hetente futtatok töredezettségmentesítést ( Piriform Defraglerrel ) Vírusvédelemnek és Tűzfalnak mindig a legfrissebb Eset Smart Security van fent.... és a driverekből is mindig a legfrissebb van fent... a gép amit fent említettem 1 éves és napi átlag 15 órát megy ( film zene és netezés céljából ) a másik gép is ami ilyen tüneteket produkál az testvérem gépe az egy lassan 3 éves HP 630-as notebook és szintén ugyan arra a célra van használva mint az enyém annyi különbséggel hogy az kevesebbet megy... és a leírt problémák attól függetlenül fentállnak hogy engedem-e a windows-t frissülni vagy nem... Nos a leírtak alapján tudnátok ajánlani valamit hogy ne kelljen 3 havonta újratennem mindent rajtuk?

2014. márc. 7. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Telepits ra Linuxot.
2014. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
CCleaner, AVG PC Tune UP, ha nem segít egyik se, telepítsd újra.
2014. márc. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a gáz hogy az nekem nagyon idegen Windows után... na meg van egykét program ami hiányozna... bár nem tudom hogy linuxra van e belőle... Pl JDownloader, IDM Cyberlink Youcam meg nem tudom hogy néhány eszköz amit gond nélkül használok Windows alatt hogy azok mennének e linux alatt... nyomtató, szkenner, wifiadapter stb... ha biztosra tudnám hogy hogy az előbb említett programok mennek vagy legalább is vannak linuxos alternatívái és a hardware-ekkel sem lenne gond akkor gondolkodás nélkül váltanék... jah és tényleg a driverekkel mi van linuxnál? nekem kell valahonnan lekeresnem vagy van neki benne saját? csak mert pl az én notebookomhoz sehol sem találok egy drivert sem linux alá neten...
2014. márc. 7. 22:35
 4/6 A kérdező kommentje:
ccleaner az van... + fent van hozzá a ccleaner enhancer is
2014. márc. 7. 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy biztos a dolgodban, tolts le egy Live Linux CD-t, probald ki, nem kell telepiteni sem.

Az en tapasztalatom hogy az altalad felsorolt dolgok mukodtek es nem kellett telepitenem semmi meghajtot. Ellentetben ugye a Windowsal...

2014. márc. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mintha csak a régi magamat hallanám. Gép tele "optimalizálókkal", mindenből az legújabb, stb. Aztán egyszer az újratelepítés után hagytam az összes teljesítmény növelő progit, amik lehet fontos registry bejegyzéseket is törölnek, és láss csodát gond nélkül megy a Windows 8 (boot idő kb 5-6 másodperc)

Töredezettségmentesítést is megcsinálja nekem a beépített és jó lesz a Defender is, nem kell külön vírusirtó nekem. És mindezt mondom úgy, hogy szoftverfejlesztőnek tanulok. Amióta abbahagytam a buherálást, nincs gondja.

2014. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!