Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom beállítani, hogy...

Hogyan tudom beállítani, hogy legyen boot listám?

Figyelt kérdés

Win 8 van a gépemen, most egy másik particiora feltelepíztettem (usb-ről bootolva) az Ubuntu 13.10-et. Indításkor viszont nincs választási opcióm, hogy melyiket akarom indítani, hanem egyből a win indul. Azt szeretném, hogy az ubuntu induljon, de kb 3 mp legyen választani ha mégis a windowstra lenne szükségem.

Előre is köszi a választ.



2014. márc. 8. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Telepítsd az EasyBCD-t és könnyen meg tudod oldani :)
2014. márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen most ezt próbáltam, de nem tetszik,. mert először betölt a win 8 metro bootloaderje és csak utána választhatok, majd újraindul és csak azután tölt be...


Tehát pontosítanék: azt szeretném ha a grub 2 indulna el a win bootloaderje helyett (ill. azt be tudom elvileg valahol állítani, hogy mennyi idő legyen a várakozási idő?)!

2014. márc. 8. 16:37
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Bootolj egy livecd-t,arroól telepítsd a grubot a legelső lemez legelejére. A beállításait Linux alól tudod matatni.
2014. márc. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!