Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan photoshop programot...

Vwiki kérdése:

Olyan photoshop programot keresek amivel meglehet azt csinálni, hogy az ember fekete-fehér lesz, de a szája vörös marad?!

Figyelt kérdés
Valamint olyat is szeretnék, amiben autókat lehet egy kicsit átszerkeszteni. Gondolok olyanra, hogy megfestem egy két helyen, kipróbálom milyen lenne ha más színű?!
2014. márc. 10. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
A program neve: Adobe Photoshop...
2014. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:

@10:56

Igazad van, de gondolom, hogy vwiki szokás szerint nem Photoshopot keres negyedmillióért, hanem képszerkesztőt általában, és vélhetőleg az se baj, ha ingyenes.

Így korrigálva: A program neve bármelyik képszerkesztő, közepestől fölfelé. Elsősorban mondjuk a Gimp.

[link]

Amúgy még csak nyolcszázan kérdezték meg, nagyon érdemes volt még egyszer feltenni...

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=fekete-feh%E..

2014. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel volt fölös negyed órám, ezért készítettem egy kis videót: http://www.youtube.com/watch?v=ehYnWLBWcwE

Link a leírásban !

2014. márc. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és elnézést,hogy majdnem ugyanazt kérdeztem mint mások.. ezek a progik jók kocsikhoz is?
2014. márc. 10. 11:48
 5/7 anonim ***** válasza:

A gimp pixelekkel dolgozik,nincs olyan,hogy ez csak szájat tud színezni és egy másik program meg autókat.

Rétegeket kell használnod.

Mondjuk fogod a képet,betöltöd,duplázod a réteget és színtelenné teszed a felsőt,majd kiradírozod azt a részt,ahol az alsó réteget akarod látni. Ez olyan,mintha két papírt raknál egymásra és a felsőből kivágnál egy darabot..

2014. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a videot és az utolsó hozzászóló segítségét :)
2014. márc. 10. 14:51
 7/7 tabaki ***** válasza:

Az az igazság, hogy ilyenkor a radírozgatás a legbénább megoldás. 13:41-nek igaza van a rétegeket illetően, de a rétegből egyetlen Delete-nyomás segítségével kivághatod a kijelölt részt (vagy Ctrl+I-vel megfordítva a kijelölés, a körülötte lévőt), nem beszélve arról, hogy megteheted, hogy eleve csak a kijelölt részt másolod át újabb rétegre.

A rétegek használatának megértésével kifinomultabb fortélyokat is alkalmazhatsz. A következő képen a kocsi ajtaját egy újabb rétegre másolva fekete-fehérré (pontosabban szürkeskálássá) alakítottam, azután egy Szorzás módúra állított harmadikon kiszíneztem egy újabb színnel. Így anélkül változtattam meg az eredeti színt, hogy az árnyékok és tükröződések elvesztek volna:

[link]

Megintcsak 13:41 hozzászólása érvényes: A Gimp témától függetlenül képeket kezel, ha a programot ismered, bármit meg tudsz vele oldani.

Például itt találhatsz hozzá jó tutoriálokat:

[link]

[link]

[link]

2014. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!