Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 alatt hogy lehet az...

Kgabor45 kérdése:

Windows 7 alatt hogy lehet az NVIDIA GeForce klón módját beállítani?

Figyelt kérdés

Windows 7 Ultimate alatt fut az NVIDIA GeForce 8400GS.

Korábban XP-n használtam, 3 kattintással elértem a Samsung HDTV-t.

1. Klón mód

2. Alkalmaz - és mind a monitoron, mind a TV-n megjelent a kép

3. Audioban Realtek helyett NVIDIA - és a TV-re került a hang


Windows 7 alatt a hangot és a képet már át tudom tenni a TV-re, de akkor a monitoron csak a háttérkép marad, nem tudom kezelni a videó futását. S mindez tucatnyi klikkelgetéssel.


Előre köszönöm a segítséget.



2014. márc. 11. 21:12
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Addig nyomogatod a Microsoft embléma + R billentyűkombinációt, míg a képernyőt azt nem látod, hogy másolás. Ekkor elengeded és mind a két megjelenítőn ugyan azt fogod látni.

A többi beállítás eléréséhez, kattints jobb egér gombbal az asztal üres területére, majd választ a Képernyőfelbontás opciót.

2014. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
Bocs elírtam! Microsoft embléma + P a kombináció.
2014. márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, Microsoft+P, nagyon köszönöm, 1 klikkre elértem azt, amit XP-ben 3 klikkre. NVIDIA-, Microsoft-, Google-ban sehol nem találtam ezt a megoldást. Öreg XP-s vagyok, de az április 8. miatt át kellett állnom a Win7-re. Még jó, hogy nem a 64 bit-et választottam, van gond így is a régi programokkal. (A DVD Maestro pl. nem telepíthető Win7 alá, viszont a C:\-re a Win7 került, és ha az XP nem a C:\-n van - külön partíción, sőt külön lemezen vannak -, akkor már az XP-re se hajlandó települni... stb.)


Visszatérve a klón módra, a klónból kilépés elég macerás. (XP-ben tképpen addig nem kellett kihúznom a HDMI kábelt, amíg nem volt szükségem a BIOS-ra.)


Most is, amíg a kábelt nem húzom ki, addig a betöltés csak a TV-n látszik, de beleértve az indítómenümet is (WIN7 vagy XP, és ez már kellemetlen). Ez a megoldás csak az elsődleges OS indítására jó, sőt a klón módból csak számítógépre visszaváltás után újraindításkor még arra is vár, hogy a Windows normál módú indítása opciót is válasszam ki.


Esetleg erre is tudnál tanácsot adni?


Mindenesetre nagyon köszönöm a válaszodat, soha nem szoptam volna ki a kisujjamból a Microsoft+P billentyűkombinációt.

2014. márc. 12. 10:38
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem az a gond, hogy a TV -t állította be elsődleges megjelenítőnek. Így tud beállítani melyik legyen:

[link]

2014. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bár az én verzióm Windows 7, itt is ki lehet választani az elsődleges megjelenítőt. Az az érdekes, hogy bedugott HDMI kábel esetén bármelyiket állítom be elsődleges megjelenítőnek, a betöltés BIOS része mindig csak a Samsung HDTVn jelenik meg a menüvel együtt, utána már az Asztal a HDTVn jelenik meg, ha a szgép monitort választom elsődlegesnek, míg a számítógépen, ha a HDTV-t választom.


A számozásuk is fordítva van.

Kihúzott kábel esetén a számítógép monitorja az egyes, de amint bedugom a HDMI kábelt, a számítógép monitorja 2-es számra vált, a TV az 1-es számot kapja. Utána mondhatom neki, hogy a 2-es számú számítógép monitor legyen az elsődleges, a számítógép monitorján csak a már betöltött Asztal jelenik meg, a betöltés csak a TV-n hajlandó futni.


Vszleg a Samsung TV okozza ezt (ő az erősebb), de az XP-ben nem volt ilyen problémám.


Megjegyzem, a szgép monitorom is Samsung, csak kisebb a mérete.

2014. márc. 12. 18:04
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindegy, egyelőre ez is megoldás, bedugott kábellel át tudok váltani klón módba, de mozizás után mindig ki kell húznom a kábelt, hogy visszaálljon a gép normális módba.


Jó lenne valami leírás erről, az NVIDIÁnál, Microsoftnál nem találok semmit.

2014. márc. 12. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!