Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshoppal hogy tudok...

Photoshoppal hogy tudok élethű hajat rajzolni?

Figyelt kérdés
hogy lehet megoldani? nem szeretném szálanként az egészet :)

2014. márc. 13. 21:32
 1/6 tabaki ***** válasza:
Te nem. De vannak ilyesmire ecsetek, némi gyakorlattal beletanulhatsz. "Hair brush photoshop" vagy efféle biztosan előhozza a Gugliból.
2014. márc. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
türelemmel. na meg egy rajzos táblagéppel (pl. Wacom Bamboo). Sajnos muszáj lesz az összes szálat megrajzolnod, ha tényleg élethű hajat szeretnél.
2014. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:

Ühüm. Rajzos táblagéppel.

Érdekes, nekem Wacom Bamboo néven digitális rajztáblám (alias digitalizáló táblám) van, de miért ne hívhatnának több dolgot ugyanúgy? Például Kovács Jánosból is milyen sok van....


De a rajztábla önmagában nem old meg semmit, a szálanként rajzolt haj meg pláne nem. A látvány nem attól lesz hiteles, hogy agyonrészletezed. Egy szerencsésem odamontírozott és árnyékolt hajdarab adott esetben többet ér a képen, mint húszezer hajszálacska, kellő érzék nélkül odahúzgálva.

2014. márc. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

+szerencséseN


A fene egye meg, miért nem vagyok képes elküldés előtt észrevenni ezeket a hülyeségeket?

2014. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Igazad van, Tabaki, csak nem nagyon vagyok otthon az ilyen "hivatalos elnevezésekben". De egyébként persze, nem attól lesz a haj-rajz hiteles, hogy ezer szálból áll :)


Én, amikor hajat rajzoltam, úgy csináltam, hogy először csak egy "foltot" rajzoltam, tehát a hajat egyszínűre színeztem, aztán jöttek rá a különböző árnyalatok (az én módszerem az volt, hogy egyre világosabb árnyalatokat vittem fel, aztán a végefelé visszatértem a sötétebb színekre, hogyha esetleg túl sok lett volna a világos). Előtte érdemes tanulmányozni akár képeken, hogy hogyan is néz ki pontosan, ha rásüt a fény, meg ilyesmik. :)

2014. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:
Aha, így a helyén van... :)
2014. ápr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!