Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » NVIDIA - Windows 7-ben hogyan...

Kgabor45 kérdése:

NVIDIA - Windows 7-ben hogyan tudom klón módból visszaállítani a számítógépemet egy megjelenítőre úgy, hogy ne kelljen kihúznom minden alkalommal a HDMI kábelt?

Figyelt kérdés

1. Amíg 1 megjelenítővel indulok és HDMI kábel nélkül, a számítógépem monitora automatikusan az 1. sorszámot kapja az NVIDIÁtól.

2. Bedugom a kábelt, megjelenik a külső HDTV, automatikusan ő kapja az NVIDIÁtól az 1. sorszámot és a monitorom lesz a 2. Ezen nem tudok változtatni, pedig innentől zavarodik össze az NVIDIA képernyőkezelése.

3. Természetesen a 2.-t jelölöm ki elsődleges megjelenítőnek, mert különben még az egeret se látnám, nem tudnék semmit elindítani.

4. WINDOWS+P: Klón módba kapcsolok, a kép mindkét képernyőn ugyanaz és automatikusan a HDTV-re kerül a hang. Filmnézés után:

5. WINDOWS+P: Kilépnék a klón módból, de ha nem húzom ki a HDMI kábelt, CSAK SZÁMÍTÓGÉP választása esetén elsötétül a monitorom, se kép, se hang. Ahhoz, hogy csak a számítógépem monitora éljen, a CSAK KIVETÍTŐ opciót KELL választanom, az automatikusan a HDTV-re került hang viszont ott marad, kézzel kell az Audio beállításokban visszaállítanom a számítógép hangkártyájára.

6. Ha kihúzom a HDMI kábelt, helyreáll a rend.


Mindez 3 kattintással oda-vissza működött az XP-n, és nem kellett kihúznom a kábelt.


Meg tudná mondani valaki, hogyan lehet klón módból visszaállni CSAK SZÁMÍTÓGÉPre (az eredeti helyzetre) anélkül, hogy kihúznám a HDMI kábelt és a hang is visszakerülne a számítógépre?


Előre is köszönöm.



2014. márc. 13. 22:41
 1/4 bamboochatheone ***** válasza:
Fel kell cserélni a monitor és a HDTV kábelek. A videokártya kimenetei is meg vannak számozva. Az alaplaphoz legközelebb lévő az elsődleges. Az legyen a monitor.
2014. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Teljesen logikus, amit mondasz, csakhogy a monitornak egészen más a csatlakozója, mint a HDMIé.
2014. márc. 26. 18:10
 3/4 bamboochatheone ***** válasza:
Vannak átalakítók. Ha nem egyezik a mostani aljzat a kábellel akkor venned kell átalakítót. Ez az egyetlen járható út.
2014. márc. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A LED monitoromból csak VGA kimenet van.


A video kártyámon 3 bemenet van:

1. VGA - ide csatlakozik a monitor

2. HDMI - ide a HDTV

3. számomra ismeretlen, hasonlít a VGA-ra, de nagyobb, szélesebb, és nem kék, hanem fehér.


Tehát keressek 2 VGA-HDMI átalakítót, a HDTV menjen a VGA monitor helyére és a LED monitor VGA kábele menjen a HDMI bemenetre, akkor helyesek lesznek a Win-P opciói, a CSAK SZÁMÍTÓGÉP lesz a monitor és a CSAK KIVETÍTŐ a HDTV.


Mindenesetre nagyon köszönöm válaszaidat, teljesen logikus, amit mondasz. Csak azt nem értem, hogy ezt a bekötési sorrendet az NVIDIA kártya vásárlásakor a szervízben csatlakoztatták fordítva, vagy az NVIDIA nem veszi figyelembe a VGA és a HDMI kábel közötti különbséget? Vajon a VGA csatlakozó és a HDMI csatlakozó másik felén, a gépben csereszabatosak a csatlakozók? Akár magam is felcserélhetném őket? Vagy vigyem ezért szervízbe a gépet? És XP op. rendszerben miért működött ugyanez az egész korrekt módon? Merthogy csak az XP-t váltottam Win7-re, a gép és a perifériák maradtak...


Vagy ne törődjek azzal, hogy milyen feliratai vannak a Win-P megnyomásakor látszó opcióknak, és a CSAK KIVETÍTŐt válasszam, ha a monitorra gondolok. Ha ez utóbbi megoldás nem károsítja a video kártyát, nekem megfelel, bár nem értem, hogy lehet szabványos az én bemenetem és az NVIDIA Windows 7-re írt menüválasztó szoftvere is. Miért nem a szoftverben van beállítási lehetőség? Ennek oka kellene hogy legyen.


Megköszönném, ha még erre is válaszolnál.

2014. márc. 28. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!