Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetséges ez?

Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Alapból Windows 8 volt ajánlva a laptopomhoz, és a mellékelt lemezen is ahhoz voltak driverek ezért azt raktam fel. (Előző gépemen is az volt és a Win 7hez képest sokkal gyorsabb volt ezért nem is ódzkodtam). A laptopomon már nem egyszer kellett újrarakni a Windows 8-at, és sokszor furcsa dolgokat produkált (lásd: random 100% értékek, akár CPU, vagy HDD téren). A lényeg: ma felraktam VirtualBox-ban a Windows 7, adtam neki 3GB RAM-ot, és összesen egyetlen egy CPU magot és mégis sokkal jobban fut, mint a Windows 8.1 a fennmaradt 5GB RAM-al és 7 maggal. Ez hogyan lehet?

Gépem adatai: Intel Core i7 3612QM (4 fizikai mag)

8GB 1600Mhz RAM

1TB HDD 5400RPM

Intel HD 4000 + Radeon HD 8750M 2GB


Arra sajnos nem lehet fogni, hogy a Win7 frissen van telepítve, mert pont ma 10 napja,hogy újra kellett raknom a 8-at.

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. márc. 16. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos hogy GYÁRILAG is a win8-at ajánlták?

Akkor szokott ilyen lenni ha nem kompatibilis valamilyen hardver, nézd át az illesztőprogramokat.


De hogy hasznos választ is adjak:

Lehet hogy valamilyen olyan programot használsz ami vírust

hoz, vagy nem kompatibilis. Ilyenkor előfordulhat Hogy a CPU-nak várnia kell rá.


Az is lehet hogy egy új frissítés okozza ezt, amihez/amivel a hardverek/illesztőprogramok (még) nem kompatibilisek.

2014. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy azt ajánlják, mert mint mondtam a gyári lemezen is ahhoz vannak driverek, és a Windows gomb rajta 8-as logóval van ellátva nem a régivel. (bár utóbbi gondolom kevésbé számít).

A driverek telepítését őszintén szólva az esetek 95%-ban a Wndows Update-re hagyom, eddig mindig jól tette a dolgát.

2014. márc. 16. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!