Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem a megfelelő videókár...

Miért nem a megfelelő videókártyáját használja a laptop?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm vásárolt egy Dell Inspiron 3537 típusú laptopot. Win7 64-bites op.rendszert tettem rá, minden feltelepítve, minden megfelelően működik, kivéve a Radeon videókártya. A gépet HDMI-vel szeretnénk az tv-re kötni, de ha összedugjuk képernyő felbontása ablakban nincs 2-ik válaszható kijelző, az eszközkezelőben pedig csak az Inten videókártyáját használja, holott a Dell oldaláról letöltöttem a megfelelő drivert, de az a telepítést követően sem a másik kártyát használja. Megjelenik az videókártyák fül alatt, de sárga felkiáltójellel, miszerint a Windows leállította mert probléma van vele.. Eddig ilyennel nem találkoztam :/

2014. márc. 19. 19:35
 1/2 Tengor ***** válasza:
A sárga felkiáltójel / kérdőjel legtöbbször driver hiányára utal.
2014. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Nem mindegy a telepítési sorrend! Én is most "játszottam" végig a Dell laptopommal...Na szóval! Sorrend a következő: Ha felhúztad az oprendszert. (az én esetemben win7 )akkor mindenképpen telepítsd a Service Pack 1-et. (letölthető a netről) Chipset drivert javasolják első körben telepíteni. Aztán jöhet a videókari. Szigorúan előbb az Intel VGA drivert. Aztán utána tedd fel a Net Framework 4.5-öt. Ez kell ugyanis az ATI Radeonnak. Utána mehet az ATI VGA driver. Továbbá a driverek telepítése közt érdemes restartot csinálni. Természetesen mielőtt így megpróbálod ahogy leírtam, uninstalláld előtte a "Programokból" a feltelepített AMD videókari drivert! Majd írd meg sikerült-e! Ja,és a Dell oldaláról töltsd le a cuccokat. Üdv.
2014. márc. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!