Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan, milyen függvénnyel...

Hogyan, milyen függvénnyel vagy függvényekkel tudom Excelben egy adott oszlopban megszámolni az azonos szövegeket tartalmazó cellákat?

Figyelt kérdés

Például a "Tanulók" munkafüzet A2:A30 cellatartományában a tanulók sorszáma szerepel, s mellette a B2:B30 cellatartományban pedig a tanulók neve van megadva.

Az egyszerűség kedvért Vezetéknév Utónév formában.


Azt szeretném valamilyen függvénnyel megoldani, hogy az A31 cellában számolódjon ki, hogy hány azonos keresztnevű tanuló van az osztályban.

Mindezt segédoszlopok, segédcellák használata nélkül.

Tudtok erre megoldást ajánlani?



#Excel #azonos szövegtartalmú cellák megszámolása
2014. márc. 26. 21:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam ki a kérdést!!! :(((

Szóval azt szeretném az A31 cellában kiszámoltatni, hogy hány "Laci" nevű tanuló van az osztályban.


A lényeg, hogy én adom meg a keresendő keresztnevet.


A kérdésemet úgy is kiírhattam volna, hogy:

- Milyen módom tudom kiszámoltatni, hogy egy cellatartományban hányszor szerepel az általam megadott szöveg?

2014. márc. 26. 21:38
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt hittem, hogy ez csak nekem ilyen nehéz. :)

Nincs itt a fórumon egyetlen Excelguru sem?

2014. márc. 27. 16:27
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem is kell ehhez Excelgurunak lenni, csak én dimenzionáltam kicsit túl a problémát.

Végülis, amit akartam, azta "Darabteli" függvénnyel sikerült megcsinálnom.

Türelem, megoldást terem.

Jót beszélgettem magammal, de azért, ha egyszer majd más is hasonló problémával vetődik ide a GyK oldalra, talán ráakad e szösszenetre, és segítség lesz neki. :)

2014. márc. 27. 18:42
 4/5 Athlon77 válasza:

Szia


Nekem pont ez a problémám, tehát köszi a megoldást. Még ha magaddal beszélted is meg. :)

2015. jan. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha ezzel tudtam segíteni, akkor már érdemes volt "magamban beszélgetni". :)
2015. jan. 8. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!