Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mint tudjuk hamarosan le kell...

Mint tudjuk hamarosan le kell az xp cserélni mert megszűnik ki megy a forgalomból véglegesen. Win 7-8 ban gondolkodok de nem sok tapasztalatom van. Kinek mik a benyomások ki mit tart jónak kezelhetőbbnek egyszerűbbnek és használatra alkalmasabbnak?

Figyelt kérdés
2014. márc. 28. 15:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
WIN 7 ha már választani kell, WIN 8 az már túl van bonyolítva. Egyszerűbb, kezelhetőbb a win7 sok embernek van, nekem ultimate, de ez már saját döntés. win8at nem ajánlom.
2014. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Win8-at használok, nincs vele SEMMI probléma, nem értem, hogy miért utálják annyira a win7-et használók. Gyors, jól fut rajta minden, szerintem egyáltalán nincs "túlbonyolítva". De ez az ÉN véleményem!!!
2014. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 P.O.C. ***** válasza:
100%

A Windows 8/8.1 -et feleslegesen túlcicomázták, inkább érintőképernyőre van optimalizálva. Ezen kívül bugosabb, sokkal kevesebb program fog futni a régi jó bevált szoftvereid közül. És a hardver kompatibilitás is gyérebb picit.


Nekem nem egyszerűen adta be, ezért a Windows 7-et ajánlom.

2014. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen használatra...


Win8: gyorsabb kicsit, elég stabil. DE! A felhasználói felületét érintőképernyőhöz tervezték. (És még meg voltak lepődve, hogy mennyi ember használ billentyűzetet és egeret.) Nem mondom azt, hogy a rendszer rossz, mert nem az. Viszont a kezelése BORZALMAS. Meg lehet szokni, de irodai felhasználásra szerintem nem alkalmas ÍGY. Némi konfigurálgatással kevésbé idegesítővé tehető, de tökéletes sose lesz... Ezen felül, mindenféli "szósöl-média" cucc van bele integrálva, ami játszani meg minden szart megosztogatni, tökéletes, de merem remélni hogy nem az ilyen felhasználók vannak többségben. Összegezve MÉG nem ajánlom, amíg a felhasználó felületét rendbe nem teszik.


Win7: stabil, kiforrottabb, bekapcsolható a classic windows felület, szintén jó a memória kezelése bár olyan gépek esetében ahol dinamikusan változik az órajel (új gépek turbó funkcióval) talán a win8 kicsit jobban teljesít. Legalábbis nekem eddig úgy tűnt, hogy a win7 néha belassul mikor sokat változik a proci frekvencia. De mondom, ez csak nálam volt, lehet alapból nincs ilyen gond vele. Irodai programokhoz, MUNKÁRA mindenképpen a win7 alkalmasabb. Sőt böngészéshez is, bár az új IE a win8-ban meglepően jól teljesített, de azért a Chrome-ot nem cserélném le rá.

2014. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

XP továbbra is használható marad jó pár évig..Csak frissítés szűnik meg amit eddig se sokat zavart.

Ha meg van a géped hozzá,akkor mehet 7 vagy 8.Egy kutya.

2014. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha már választani kell, hogy milyen frissítetlen rendszeren futtatok öreg gépen böngészőt emelt jogokkal, akkor inkább egy puppy linux...
2014. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az eddigiekből nekem sokkal szimpatikusabb a win 7 am a régi jól bevált szoftvereimet nem adnám semmiért a gép vegyesen van használva öcsémék játszanak rajta én meg irodai dolgokat csinálok rajta.
2014. márc. 29. 10:00
 8/13 A kérdező kommentje:
am ha maradna a xp nem lenne sokkal sebezhetőbb? online használat veszélyes volna ha jól tudom még a nod se lesz frissíthető.
2014. márc. 29. 10:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Eddig se sokan frissitetek a rendszeruket,en se es semmi hatranyom nem szarmazik belole.

Virusirtok meg jo par evig tamogatni fogjak,minap olvastam rola.

2014. márc. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Általában nem érzed, hogy tíz-húsz botnetnek tagja a géped, attól még lehet belőle gond.
2014. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!