Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meg lehet ezt csinálni Excelben?

Meg lehet ezt csinálni Excelben?

Figyelt kérdés

Van egy többszáz soros táblázatom.

Az ebben lávő adatokat szeretném módosítani egy HA(;;) függvénnyel. Mindegyiket.

A cél az lenne, hogy csak egy bizonyos feltétel teljesülése esetén látszódjon a cellák tartalma.


Úgy kellene megoldanom, hogy ne legyen szükség hozzá segéd táblázatokra, plusz munkafüzetre.


Gyakorlatilag minden cella tartalmát ki kellene cserélni egy HA függvénnyel kiegészített, módosított tartalomra.


Van erre (automatizálható) megoldás, anélkül, hogy újra kellene pötyögnöm az eddig bevitt több ezer adatot?



#Excel #meglévő cellatartalmak cseréje
2014. márc. 28. 15:40
 1/4 anonim válasza:
egyszerűen én úgy csinálnám meg, hogy az érték ha igazra beírnám ugye a feltételt és az érték ha hamisra meg egy szóközt nyomsz pl. És akkor csak ott lesz bejegyzés ahol szám van!
2014. márc. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értelek.

Illetve lehet, nekem sem sikerült jól megfogalmaznom, amit szeretnék.

Van egy kitöltött munkafüzetem.

Legyen a neve "Tanulók".

Van többszáz tanuló, és az ő adataik vanak felvíve a munkafüzetbe.

Tanulónként 10 adat.

Azaz jelen a munkafüzetben van többszázszor 11 cella kitöltve.

Azt szeretném elérni, hogy ezek a beírt adatok csak akkor látszódjanak, ha az A1 cellában az általam bekért jelszót írja be a felhasználó.

ha nem jó jelszót ír be, akkor ne látszódjanak a kitöltött cellák.


Azaz gyakorlatilag minden cellába, a már beírt értéket (szöveges adatot), ki kellene cserélnem egy HA fügvényel kombinált kiiratásra, valahogy így:

Jelenleg az A2=Kovács Albert.


Csere után pedig valami ilyesmi lenne az A2 cellában:

=Ha(A1="Jelszó";"Kovács Albert";"")


...és ezt többszáz cellán meg kellene tennem, mert az adatokat már felvittem.


A munkafüzet, mint excel file jelszava védelme nem ó megoldás. Azaz mindenképp kell, hogy megnyitható legyen az anyag. De csak akkor legyen látható a tartalma, ha jó a beírt jelszó.


Így talán érthetőbb voltam.

Esetleg tudsz megoldást a kínomra?

2014. márc. 28. 18:33
 3/4 A kérdező kommentje:
Na, a nagy sietségben, ha akartam volna, biztosan nem sikerült volna ennyi helyesírási hibát és elírást produkálnom. :) Remélem, azért érthető voltam.
2014. márc. 28. 18:35
 4/4 anonim válasza:
sajnos ilyet még nem csináltam, de esetleg próbálkozz szűréssel....
2014. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!