Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi miatt végezheti lassan a...

Avokádó kérdése:

Mi miatt végezheti lassan a számításokat a gépemen az R matematikai program?

Figyelt kérdés

2014. márc. 29. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet lassan adod meg neki az adatokat.
2014. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet...
2014. márc. 30. 20:37
 3/6 fGhw39-84th válasza:
Ha a built in függvények lassúak, akkor az lehet a baj, hogy a géped lasssú, vagy nem megfelelő a build. Milyen oprendszert használsz? Te fordítottad az R-t? Ha valamilyen külső scriptet használsz, akkor lehet, hogy maga a script nincs hatékonyan megírva. De az is lehet, hogy az adataid mennyisége túl nagy és csak kevés a memória.
2014. márc. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

re: fGhw39-84th


A beépített függvények jól működnek. Windows 7-et használok, lehetséges, hogy emiatt működik kevésbé hatékonyan?

Lehet buta kérdés, de sajnos fel kell tennem, hogy érted azt, hogy én fordítottam-e?

A scriptet részben írtam én, és most éppen arra gyanakszom, hogy nem megfelelően adtam meg paramétereket.

Utóbbira is gyanakszok/gyanakodtam, elég nagy adatmennyiség, viszont az R mellett más programok gond nélkül futnak, és az R is csak sok idő, mire végez.

2014. márc. 31. 18:43
 5/6 fGhw39-84th válasza:

A fordírás (compilation) azt jelenti, hogy a forráskódból te magad fordítod gépi kóddá. Az R nyílt program, linux alatt szoktak ilyet csinálni. És ha a fordítást nem megfelő fordítóval csinálják, akkor előfordulhat ilyesmi.


Én RStudiot használok OSX alatt, ha van kedved elküldheted a függvényt és az adatsort, megnézhetem, hogy milyen gyorsan fut le nálam. Ez egyébként a legjobb tesztelés, ha ugyan azt máshol is megpróbálod lefuttatni, és megnézed, hogy milyen gyors (ha már statisztikát csinálunk, ugye :-).

2014. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, azt is, hogy leírtad, mit jelent és a segítséged is!

Megtudom oldani, hogy másik gépen futtassam, ahol biztosan nem lesz a gép hardver-hiányosságai miatt lassú.

2014. ápr. 2. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!