Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programot tudnátok...

Milyen programot tudnátok ajánlani, ami megfelel az alábbi célra?

Figyelt kérdés
Képregényt szeretnék rajzolni, de először csak papíron, szövegbuborékok, illetve feliratok nélkül. Majd miután beszkenneltem, utólag ráraknám a buborékokat valamilyen egyszerű és kompakt programmal, amivel kényelmesen tudok a képfájlokon buborékokat írni, áthelyezni, stb. Ilyen programra lenne szükségem. (lehetőség szerint freeware legyen, vagy valami olyan, aminek a teljes verziója könnyen lelopható)

2014. ápr. 2. 16:25
 1/10 anonim válasza:
Painttel is birod, és le se kell tölteni
2014. ápr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tabaki ***** válasza:

Inkscape tökéletes, és még lopni sem kell, mert ingyenes, ráadásul jól van magyarítva.

[link]

2014. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tabaki ***** válasza:

@16:58:

Na hiszen! Hogyan is helyezel át egy szövegbuborékot Painttel? Ja, megrajzold, ami alatta van...

2014. ápr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na igen, ez lenne a gond Painttel: nem tudom áthelyezni, ha egyszer elmentettem, akkor örökké ott marad... akkor vagy kezdhetem elölről, vagy úgy marad.

Az Inkscape-nél is adódnának ilyen gondok? (még nem próbáltam, illetve a Paintnél az is zavar, hogy ha Comic Sans-szal írok, akkor ronda pixelek keletkeznek a betűk szélén vízszintesen)

2014. ápr. 2. 17:09
 5/10 spaceship ***** válasza:

Gimp ingyenes.

megnyitod a képet ráraksz egy átlátszó réteget megrajzolod a buborékot hozzáadod a szöveget.

a rétegeket bárhová átrakhatod bármikor

A végső verziót pedig jpg-be exportálod.


Amúgy én anno power pointba csináltam egy tökjott még animálva is volt :)

2014. ápr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De JPG-ben nem pixelesedik el? (mert Paintben mindenképpen PNGben kell mentenem, ha nem akarok ronda pixelesedést a körvonalak körül)
2014. ápr. 2. 17:37
 7/10 spaceship ***** válasza:
nem pixelesedik el. a minőséget húzd fel 100-ra amikor mentesz de amúgy nyugodtan elmentheted png-be is a gimp nagyon sok formátumot ismer.
2014. ápr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:

Az Inkscape vektorgrafikus program, tehát a benne létrehozott rajzi elemek és szövegek utólag is tetszés szerint, minőségromlás nélkül változtathatók. Importálhatók bele bitképek is, ezekre természetesen nem érvényesek a görbék előnyös tulajdonságai -- egyszerű, sík színezésű rajzokat viszont görbékké alakíthatsz (vektorizálhatsz) benne, akkor már igen. Az elemek külön-külön mozgathatók, változtathatók, de ha szükséges, csoportokba rendelhetők, a csoportok szétbonthatók. Az elemeket ki-bekapcsolható és lezárható rétegeken helyezheted el. Ahhoz, hogy mindez a továbbiakban is szerkeszthető legyen, a program saját formátumában, SVG-ben kell elmentened. A végleges képet szokásos képformátumként kizárólag PNG-be exportálhatod, de ezt bármelyik nézegető vagy képszerkesztő JPG-vé tudja alakítani, ha úgy praktikusabbnak találod. PDF-ben is menthetsz. Nyomtatni közvetlenül a programból is tudsz, ehhez nem kell exportálnod. A szövegeket a gépre telepített betűtípusok bármelyikével írhatod. Sok minden egyebet tud még, érdemes tutoriálokat olvasgatnod:

[link]

Egy gyors próba, bitképre rakott buborékokkal és szöveggel:

[link]

Függelék:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2014. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, de én olyan programot keresek, ami konkrétan az általam leírt célra van specializálva (mert például függvényábrákat tudok Paint-ben is rajzolni, de fölösleges, ha ott van a direkt erre a célra írt Diagram Designer), valami gyors, kompakt program kellene, mert a laptop touchpadjével nem szeretnék ügyetlenkedni
2014. ápr. 4. 16:56
 10/10 tabaki ***** válasza:
Hát, ez eddig nem volt a szempontok között... mindenesetre mutasd be itt, ha találsz még ennél is kényelmesebbet. A saját vaskalapos véleményem szerint az ember eleve ne használjon finom munkához touchpadet, mert csak magát szívatja, de szerintem az Inkscape azzal sem teljesít rosszul. Én maradok az egérnél.
2014. ápr. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!