Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék az excelben elkészít...

Szeretnék az excelben elkészíteni egy olyan "programot" ami nyilvántartja a pénzügyeimet?

Figyelt kérdés
Sajnos nem értek az excelhez csak nagyon alap szinten és szeretném segítségeteket kérni, hogy induljak el a "program" megvalósításában. Lényeg az, hogy minden napra vezetem, hogy mire mennyi pénzt költök, illetve mennyi pénzem van a bankban, kp-ban, illetve félrerakva valamire. Jelenleg egy füzetben vezetem ezeket a dolgokat, amely nekem teljesen megfelel, de szeretnék haladni a korral. (sajnos sehol nem tanították meg az excel használatát rendesen...)
2014. ápr. 3. 15:02
 1/8 Csiß ***** válasza:
Szerintem maradj a füzetnél..Egyszerűbb és kisebb az esélye az adatvesztésnek :)
2014. ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Mindenképpen szeretném megtanulni az excel-t használni felhasználói szinten legalább. Sajnos nekem iskolában (se középiskolában, se a főiskolán) nem tanították meg megfelelően, tehát autodidakta módon kell elkezdenem. Csak hol kezdjem?
2014. ápr. 3. 15:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Én az összes excel tudásomat a súgó alapján szereztem, tök érthetően le van írva minden.
2014. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Triviális válasz ugyan, de igaz, ne vedd sértésnek. Beírod Google-be, hogy "excel alapok", és azt fogod kapni, amit ezek a szavak jelentenek. A lényeg az lenne, hogy ne csak olvasd, amit találsz, de próbálgasd is.


Ha pedig lesz már némi fogalmad arról, hogy kell alapműveleteket számolni, egyszerűbb képleteket használni, cellákra hivatkozni, akkor abból már lehet kezdeni valamit.

2014. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 4-ik válaszoló, teljes mértékben igazad van.
2014. ápr. 3. 15:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ehhez tök alap képletek kellenek csak. Azt nem tudom, hogy hogy legyen szerkezetileg. Bár ezt nekem kell elterveznem, csak támpontok kellenének.
2014. ápr. 3. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerkezetre tipp:


Én a bankos ügyleteimet vezetem táblázatban, ilyen oszlopaim vannak:

- dátum

- tranzakció leírása (pl. "Kivettem X forintot Y dologra" vagy "Megjött a havi fizu")

- az egyenleg változása (amennyit kivettem vagy betettem, tehát pl. -30000 vagy 150000)

- a pontos egyenleg, amit a bank ír

- további oszlopok a lekötéseim nyilvántartására


És tehát minden sor egy tranzakció.

Nem biztos, hogy pont ilyesmit szeretnél, de hátha jó kiindulás. :) Pl. lehetne külön oszlopod a banki tranzakció összegnek, banki egyenlegnek, a kp tranzakciónak és a kp egyenlegednek.

2014. ápr. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sok könyvelő program van a neten. Akár azokat is használhatod.
2014. ápr. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!