Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Újra lehet telepíteni a...

Esztroj kérdése:

Újra lehet telepíteni a windows-t? És ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

Még viszonylag fiatal vagyok úgyhogy nem igazán értek az ilyesmihez ezért kérnék segítséget. Nem biztos hogy újra is kéne telepíteni, de mondanám a problémákat:

-Ha letöltök valamit az vagy "corrupted" vagy "corrupt" vagy ilyen meg olyan hibakód miatt nem indul el/"nem win32 alkalmazás"

-Ha mégis sikerül mert torrenttel töltöm, nem tudja megnyittani az előzőben írtak miatt, ha winrar-ral nyitná meg sikerül is, aztán hibásnak/sérültnek hívja

-Az internet nagyon lassú. Telefonon más gépeken jól megy, ezen nem tudok egy 3 perces zenét végighallgatni, és van hogy egy oldalt 3-szor 4-szer be kell töltenem mire az egészet kiadja. (Emellett ha képeket nézek 10-9-szer [ha nagyobb] eltorzul, máshova teszi a felét)


Egyszer már próbálkoztam tisztítással régebben hogy "szűz" állapotba legyen, csak rosszabb lett aztán elvittük szerelőhöz de mikor utána megnéztem rengeteg dolog még rajta volt.

Gépem egy ASUS laptop

Processzor: Intel(R) Core(TM) i3-2350M CPU @ 2.30 GHz 2.30 GHz

Telepített memória (RAM): 4,00 GB (3,78 GB használható)

Rendszer típusa: 64 bites operációs rendszer


A MOSTANI ÁLLAPOTÁBAN MÁR VÉGEZTEM TELJES RENDSZERVIZSGÁLATOT ÉS NEM LETT JOBB SEMMIVEL SEM (AVASTTAL)

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. ápr. 4. 17:00
 1/4 anti paladin ***** válasza:

Hibakódok és pontos esetleírás nélkül nehéz megmondani, voltaképp mi is a probléma, sem azt, hogy segítene egy clean install. :)

A net problémája nem biztos, hogy a win hibája. Lehet a router gond, de akár nem megfelelő driver (verzió) vagy akár a a beépített wifi modul gyengesége is.


Ha újra akarod telepíteni:

Beteszed a telepítőt, NEM windows alól indítod hanem arról bootolsz be (ezt lehet külön be kell állítani a bios-ban, boot menu vagy valami hasonló nevű opcióval) aztán szépen követed az utasításokat. Arra figyelj, hogy azon partíción ahova a win-t telepíted, formázva lesz, így minden adat eltűnik róla.

Drivereket pedig letöltöd az asus honlapjáról (ne a win saját drivereit használd, nem feltétlenül hasznosak), aztán hátradőlsz és örülünk Vincent.

2014. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hibakódok és pontos esetleírás nélkül nehéz megmondani, voltaképp mi is a probléma, sem azt, hogy segítene egy clean install. :)

A net problémája nem biztos, hogy a win hibája. Lehet a router gond, de akár nem megfelelő driver (verzió) vagy akár a a beépített wifi modul gyengesége is.


Ha újra akarod telepíteni:

Beteszed a telepítőt, NEM windows alól indítod hanem arról bootolsz be (ezt lehet külön be kell állítani a bios-ban, boot menu vagy valami hasonló nevű opcióval) aztán szépen követed az utasításokat. Arra figyelj, hogy azon partíción ahova a win-t telepíted, formázva lesz, így minden adat eltűnik róla.

Drivereket pedig letöltöd az asus honlapjáról (ne a win saját drivereit használd, nem feltétlenül hasznosak), aztán hátradőlsz és örülünk Vincent.


Hibakód (00000xszám) szokott lenni.

Az internet lehet azért lassú, mert sok készülék van a házban, ezt nem tudom biztosra, de eddig elbírta a router pedig teljes jellel jön...

Ha telepítő alatt CD-re gondolsz az más kérdés (az nincs meg, ha lehet csinálni írd meg légyszi). És ha jól értem beállítok ezután valamit és a gép indításával együtt az utasításokat követem és megvan. Utána pedig töltsek le drivereket az ASUS honlapjáról.

A kérdés még hogy ezt meg lehet utána-e csinálni, és hogy újratelepítés után mi lesz rajta a gépen?

2014. ápr. 5. 18:08
 3/4 A kérdező kommentje:
* Bocs az elejét elfelejtettem kitörölni :S
2014. ápr. 5. 18:08
 4/4 anti paladin ***** válasza:

"Hibakód (00000xszám)"

Ez így nem hibakód...


Telepítő cd: valamelyik torrent oldalról lehúzol egy windows akárhányas telepítőt és hozzá egy aktivátort ha alapból nicns hozzá/benne.

Keresel egy szimpatikus dvd-író programot (lassan 10 éve csak beépítettet használok, szóval nem tudok ajánlani) és kiírod az iso lemezképfájlt lemezre.

De telepíthetsz pendrive-ról is ha az alaplap ezt támogatja. Általában igen. Ennek menete: rákeresel, hogy windows x usb boot.


Bios boot menü: megnézed pl. aida64-gyel, hogy milyen alaplapod van, letöltöd a kézikönyvet és elolvasod. Ez a legegyszerűbb megoldás.


Driverek: Utólag is megteheted, max. a wifi driverét érdemes még előtte beszerezni, hátha nem ismeri az eszközt a win.


A többit már megválaszoltam.

2014. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!