Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes lenne win7-ről Linuxra...

Érdemes lenne win7-ről Linuxra (pl. Ubuntura) váltani?

Figyelt kérdés

Kezd elegem lenni a winfosból, és az megoldható-e, hogy kipróbáljam előzetesen a Linuxot, mielőtt azt dönteném, hogy repüljön-e a win7-es?

Vagy a 7-es mellé.



2014. ápr. 4. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ubuntu képes DVD-ről futni, így anélkül tudod kipróbálni, hogy bármit is módosítana a gépeden.

Hogy érdemes-e, ez leginkább tőled függ. Nagyon fontos, hogy reális elvárásaid legyenek: érdemes megjegyezned azt a gyakran hangoztatott nézetet, miszerint a "Linux nem Windows". Ne Windowsként tekints rá, ne várd, hogy windowsos beidegződésekkel minden menni fog elsőre, ne húzd fel magad, ha valami nem pont úgy működik, ahogy azt te windowsos logikával várnád, és legfőképpen ne várd, hogy minden windowsos szoftvernek lesz pontos mása...

A Linux alapú rendszerek nagyon jók tudnak lenni, de ahhoz, hogy fair esélyt adj neki, hajlandónak kell lenned tanulni. Szerintem mindenképp próbáld ki, veszteni tényleg nem veszthetsz semmit sem. Én az Ubuntut ajánlom a népszerűsége miatt (így könnyebben kaphatsz segítséget).

2014. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tengor ***** válasza:

Még csak DVD-t sem kell venni, a legtöbb linuxból lehet live pendrive-ot is csinálni.

Az Ubuntu nagyon jó. Ha sürgős a váltás, akkor 13.10-et ajánlanám, ha tudsz még kicsit várni, akkor 17-én jön ki a 14.04-es.

Én személy szerint a Linux mintet ajánlanám egyébként. Az Ubuntuból származik, de jobban átgondolt a szofver összeállítása.

A napfény városában szívesen segítek az átállásban.

2014. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Majd lehet kipróbálom lemezről, még nem tudom, kissé tartok a váltástól, hogy majd baj lesz vele.

De tényleg kezd a hócipőm tele lenni a windowsal!

A 8-as abszolút nem jön be a hülye csempéivel, így az nem kell!


Amire én használom jobban a gépet arra szerintem jónak kellene lennie (netezés, médiák nézegetése, esetleg egy kis szövegszerkesztés).

2014. ápr. 4. 22:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, erre mindenképp alkalmas. Viszont kíváncsiságból érdekelne, hogy ilyen követelményekkel mi az, amiben a Windows nem felel meg?

#2: igazad van, csak azért írtam DVD-t, mert általában az minden gépen megy (nem tudom, milyen régi kérdező konfigurációja) - 1-2 hordozható gépet leszámítva.

2014. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Viszont kíváncsiságból érdekelne, hogy ilyen követelményekkel mi az, amiben a Windows nem felel meg?"


Az ára! :D

2014. ápr. 4. 22:53
 6/11 tabaki ***** válasza:
Jó a linux, és én semmiféle olyan kezelésbeli eltérést nem látok, amihez ne lehetne nagyon gyorsan hozzászokni a legmegcsontosodottabb Windows-beidegződésekkel is, csak egyáltalán legyen meg a szándék. Szerintem se ragadj le rögtön az Ubuntunál, amíg be nem lakod a gépet, próbáld ki előtte a Mintet (én a jobbik gépemen azt használom, szívből ajánlom), Manjarot (ezt közelebbről nem ismerem, de kipróbálás alapján rokonszenves, és nagyon dicsérik), vagy a Debiant (ez meg az Ubuntu-vonal alapja, talán nem annyira simulékony, de nagyon megbízható). De az Ubuntu sem rossz, most is onnét írok.
2014. ápr. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Majd meglátom, csak most annyi időm nincs már próbálgatni.

Az a baj, hogy meg kellene venni a hivatalos 7-est, már ha ilyet le szabad írni egyáltalán. :)


Meg van egy régebbi gép azon xp megy, és az helyett is lassan nem ártana nézni valamit (az hivatalos egyébként).

Az enyém amin a 7-es megy az majd kb. most lesz fél éves az xp-s az 8.

2014. ápr. 5. 10:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem érdemes volt. Helyetted nem nyilatkozhatok.

Linuxból az Ubuntut hanyagolnám. Tök mindegy, hogy lts-e vagy sem, akkor is búgos. Eleget használtam (6 évig), hogy ne kelljen. Inkább a Mintet (Cinnamon) vagy Manjarót (kde, xfce) mondanám én is. Mindkettőről van tapasztalatom, ráadásul pozitív. A Suse sem rossz választás, nekem bejött. Csak itthon kevésbé elterjedt, ezért inkább csak külföldi oldalakról kaphatsz segítséget.

2014. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom, hogy várd meg a Linux Mint 17-et, mert ez 5 évig támogatott verzió lesz. Nem kell már sokat várni, max 1 hónap.
2014. ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én így vagyok az Androiddal, lassan kezd elegem lenni belőle. De a Windows 7-et le nem váltanám semmiféle Linux disztribúcióra de még csak Windows 8-ra sem. Nekem a Windows 7 tökéletes. Írom ezt 3 éve telepített, rendben lévő Windows 7-ről, amit még nagyon lefagyni sem láttam.

Miből lett eleged a Windows 7-el kapcsolatban? A Windows "megvételére" pedig annyi mód van, én is így használtam még nem lett egy laptopom, alján egy Windows termékkulccsal. Jó, két Windows van a gépemen és az egyik virágbolti, de akkor is, a másik legalább legális. :D

2014. júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!