Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Twixtor hány fps-ig bírja...

A Twixtor hány fps-ig bírja lelassítani a videot?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 6. 11:57
1 2
 1/12 tabaki ***** válasza:
Sosem próbáltam, de azt gondolnám, hogy a kész videót újra le tudod lassítani, tehát kb. akármeddig.
2014. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hat azért 100k fps-ig csak nem :D en olyan 10k ra tippeltem meg olyasmit hallottam róla, de ezert kérdeztem meg.
2014. ápr. 7. 20:28
 3/12 tabaki ***** válasza:
Több menetben miért ne?
2014. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kb 30fps alappal 500fps re birja megcsinalni en ezt hallottam szoval nem vegtelen a twixtor nem egy csodaprogram
2014. ápr. 12. 09:57
 5/12 tabaki ***** válasza:

Láthatólag még mindig nem világos, miről beszélek.

A "klasszikus" primitív lassításkor a felvett képkockákat egyszerűen megduplázzák vagy hosszabb ideig tartják a képernyőn. Ekkor a hosszabb mozdulatlanság után ugyanakkora változás következik be, mint amekkora az eredeti sebességgel fölvett képkockák között. Emiatt a mozgás már jelentéktelen, néhányszoros lassításnál is darabossá válik. Ez érthető, mivel a hosszabb időtartamot nem a ténylegesen lassúbb mozgásra jellemző fokozatosan változó képek töltik ki, hanem egy-egy hosszú állóképre következik egy normál méretű ugrás.

Ehhez képest jelent tökéletesebb megoldást a Twixtor, amely, amennyire tudom, azzal "lassítja le" a videót, hogy a képadatokból átlagot számolva megrajzolja azokat a mozgásfázisokat, amelyek a normál sebességű felvétel képkockái közé esnének, hogyha nagyobb sebességű kamerával vették volna fel őket. Tehát nem duplázza a képkockákat, hanem az elemzett képadatok alapján azokhoz a fokozatos átmenetekhez hasonló képeket állít elő, amelyeket a nagy sebességű kamera rögzítene, és ezeket szúrja be az eredeti képkockák közé. Ez természetesen csalás, hiszen ezek a képek az eredeti felvételen értelemszerűen nincsenek rajta, viszont a jó közelítés miatt a látvány hitelesnek hat, és normál sebességgel lejátszva a a valódi lassú mozgás kellemes folyamatosságának érzetét kelti.

Itt jövök én... Miért ne lehetne az így előállított képsorra még egyszer ráereszteni a Twixtort? És arra még egyszer, satöbbi? Tehát: Mondjuk, hogy első menetben minden képkockát áthidalsz kilenc beszúrt kockával, vagyis a videó tízszer lassúbb és tízszer hosszabb lesz. Az így készült videó egy-egy képkockája közt csak tizedakkora változás következik be, mint az eredetin. A következő menetben ezeket a kisebb lépéseket hidalod át ugyanígy. A videó most százszor lassúbb és hosszabb, mint az eredeti, és egy-egy képkocka között már szinte észrevehetetlen a változás, és így tovább.

Természetes, hogy a finomításnak határt szab, hogy a kép pixelekből áll, ezeket nem lehet tovább osztani, hogy még kisebb változások ábrázolására is alkalmasak legyenek. A lassítás szempontjából azonban ennek nincs jelentősége: Két azonos képkocka közé beszúrt újabb képkockák nyilván ugyanolyanok lesznek, de ez nem változtat azon, hogy beszúrhatók. Lehet, hogy csak minden tízezredik vagy milliomodik képkockán történik meg egy pixelnyi változás, az addig tartó fázisok majd ugyanúgy néznek ki, mint az előzők, de ott lesznek.

A valódi határt a géped számábrázolási lehetősége jelenti. Ha ezt megközelíted, a program már nem tudja kiszámolni az új képeket, ugyanis a kerekítési hibák nagyobbak lesznek a kívánt változásoknál. Ez viszont valószínűleg csak milliós vagy milliárdos nagyságrendben következik be (nem vettem a fáradságot, hogy jobban belegondoljak), szerintem te magad előbb elunod a több hetes renderelési időket, mintsem beleütköznél a problémába.

2014. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tabaki ***** válasza:
Annyit még hadd tegyek hozzá a fentiekhez: Ehhez nem kell, hogy a Twixtor csodaprogram legyen, elég a saját megszokott, hétköznapi működése. Próbáld meg értelmezni a lassítás folyamatát, és ha annak alapján látsz elvi lehetetlenséget a módszerben, akkor fakadj gunyoros megjegyzésekre, de szerencsésebb, ha inkább megvilágítod, hol tévedek.
2014. ápr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

bármeddig... 0,1%-ra letudsz lassitani tegyük fel egy 60fps-es felvételt..és ezt eljtászhatod végtelenszer...

egyébként 10ezer FPS-ig egész jó.. tapasztalatból mondom

2014. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tabaki ***** válasza:
Na ugye.
2014. máj. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oks akkor én tudtam rosszúl :D
2014. júl. 12. 13:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Szóval pl ha gorpoval 120fps ben felveszek egy videot akkor a twixtor végteleníg is lebirja lassítani? Amúgy meg nem értek hozzá még sosem volt twixtorom most akarnám leszedni, szóval csak azt írtam amit másoktól hallottam, de ezért tettem fel a kérdést hogy biztosan megtudjam.
2014. júl. 12. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!