Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az adatpartícióm valahogy C...

Az adatpartícióm valahogy C betűjelű lett. Most nem engedi megváltoztatni a betűjelet, ha a D-re telepítem a rendszert a D alól. Hogyan tudom ezt megváltoztatni? SOS lenne!

Figyelt kérdés
2014. ápr. 7. 13:59
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:

Sehogy. Csúnyán szétpottyanna a rendszer, ha csak úgy megváltoztatnád.

Telepítsd újra!

2014. ápr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valami külső boot-olással...valami linux vagy ilyesmi az sem segít....?
2014. ápr. 7. 14:09
 3/11 Tengor ***** válasza:

Abban, hogy biztosan tönkretedd az oprendszert, igen. Telepítéskor minden hivatkozás beállít arra, hogy a d:/... útvonalon keresse a dolgait. Ha te most átállítod a betűjelet, ezek a hivatkozások mind érvénytelenek lesznek.

Egyrészt hamarabb telepíted újra a gépet és állítod be, mint hogy az ilyen hivatkozási pontoknak csak egy kis részét is megtalált és cseréld, másrészről arról is vannak kétségeim, hogy csak úgy meg lehet találni ezeket a pontokat.

2014. ápr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a gond, hogy a C, ami régen D volt tele van adattal. Újratelepítve most is a D-re tudom csak telepíteni-ami régen C volt, mert veszne 150GB adat. Ez a gondom, hiába telepítem újra, minden program a c-re akar irogatni, meg ott vannak aaz indító fájlok-vagy mik-szóval az adataimnál. Csak adatmentés teljes telepítés segít...van egy ilyen érzésem? Köszi a gyorsaságod...
2014. ápr. 7. 14:47
 5/11 Tengor ***** válasza:
Szép kis kavarodás lehet nálad, mit ne mondjak! Nem tudod az adataid kimenteni egy másik HDD-re, gyalulni az egészet és úgy újratenni?
2014. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ez lesz...kösz.
2014. ápr. 7. 15:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Ígygy nem menne?

1. A mostani C:-t átnevezed pl. Z:-re, így felszabadul a C:

2. Utána újratelepítesz: törlöd a D: jelű partíció, majd létrehozol egy újat, ami szerintem C: lesz és ide telepíted wint...

2014. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
-gy
2014. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

C-t nem engedi átnevezni, mivel rendszerpartícióként értelmezi. Ez (volt) a gond, ezért gondoltam valami live cd-vel való ügyeskedésre...de már megy a mentés és teljes újrahúzás lesz.

Amit mondasz, az megy más "átnevezhető" meghajtóknál...köszi.

2014. ápr. 7. 17:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogy 3-as írta. ÚJra kell telepíteni. Rendszerpartíciót nem fogsz tudni átnevezni.
2014. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!