Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a Microsoft vissza akarja (és fogja is) rakni a Start Menüt a Windows 8.1-be?

Figyelt kérdés
Engem személy szerint hidegen hagy, és szerintem a felhasználók nagy részét szintúgy. Csak ugrálnak, hogy így Start menü úgy Start menü, de valójában ugyanannyira fogják használni, mint a Windows korábbi verzióiban: szinte semennyire. Max. arra, hogy elérjék a kikapcsoló gombot vagy a vezérlőpultot. Ez olyan mint pl. az Update1-ben a Start képernyőn megjelent keresés és kikapcs. gomb. Az emberek hozzászoktak ahhoz, hogy az egeret jobboldalra vinni és Beállítások stb... Szerintem azt a funkciót is nagyon kevesen használják. Érdekelne a véleményetek erről a dologról.
2014. ápr. 11. 09:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
Attól még az egész rendszer alapelve (windows store filozófia) marad, és az ocsmány kinézet szintén marad, tehát ezzel nem tudnak engem megfogni. Ha csak és kizárólag a start menü lenne ott a gond, akkor már régen használnám a rendszert, és menüt csináltam volna magamnak.
2014. ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Tengor ***** válasza:

Azért mert te nem használod a Start menüt, attól még nagyon sokat használják. Akik úgy "indítják el az internetet" hogy a megmondott színű ikonra kattintatnak, azoknak nagy segítség, hogy van egy lista, ahol böngészhetnek a telepített programok közül.


Engem különben nem érdekel / érint. A Linux minten nem tetszett az alkalmazás menü, így lecseréltem egy okosabbra...

2014. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem különösebben hat meg. Emiatt nem fogok most rögtön azonnal win8.1-re váltani...
2014. ápr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Azért azt remélem, hogy valamilyen formában választható marad. Például nem kötelező az a frissítés, esetleg a telepítése után választható, hogy startmenü vagy startképernyő kell.
2014. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom honnan vetted, hogy a felhasználók nagy részét hidegen hagyja a Start menü. Én pl. csak ezt használom és a jobb oldalra húzott egérrel elvégezhető művelet nem érdekel.

[link]

2014. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#2-es: valóban elfelejtettem odaírni, hogy magamból indulok ki, de hidd el nekem, hogy a letöbb ember nem a Start menüből, hanem az asztalról indítja a programjait.

"Akik úgy "indítják el az internetet" hogy a megmondott színű ikonra kattintatnak, azoknak nagy segítség" Itt most konkrétan kikre is gondolsz? Az idősekre? Vagy olyanokra, akik nem valami tapasztalt számítógép használók? Mert én úgy látom, hogy (és ne kövezzetek meg, csak javítsatok ki, ha tévednék), de a Windows 8/8.1 nem éppen kezdőknek vagy időseknek lett kitalálva (bár a kontrasztos téma megmaradt a Megjelenítés panelen a gyengén látók számára). Ha valaki nem ért a Windows használatához, használhat Windows 7-et. Az is még támogatva lesz legalább 6 évig. És abban alapból benne van a Start menü.

Egy másik dolog: az "internetet" lehet rögzíteni a tálcára Windows 7 alatt is és Windows 8 alatt is. Onnan még egyszerűbb az indítás.


#5: te is elfelejtetted odaírni, hogy "magadból indulsz ki". Én is használtam ezt a Start menünek csúfolt izét. Nekem nem jött be. Neked igen. Ilyenek vagyunk.

2014. ápr. 11. 09:57
 7/22 A kérdező kommentje:

Ja én is remélem, hogy előbb-utóbb visszaépítik bele alapból az Aero Glass-t.


#1-es: A kinézet engem se nagyon nyűgöz le, viszont az igen, hogy másodpercek alatt feláll a rendszer.

2014. ápr. 11. 10:00
 8/22 A kérdező kommentje:
#4-es: úgy tudom, hogy megmarad a Start képernyő is. A Start menüből lehet majd indítani. És azt is be lehet állítani (már most is), hogy az asztalra vagy a Start-ra bootoljon a rendszer.
2014. ápr. 11. 10:02
 9/22 Tengor ***** válasza:

Az idős kor és a hozzá nem értés nem feltétlenül függ össze, de igen, valahol rájuk gondoltam. Akik csak úgy megérzésből használják.

Ha kezükbe kerül egy win 8-as gép, akkor nem feltétlenül az lesz a dolguk, hogy win 7-et pakoljanak rá.

2014. ápr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok. Azért nem írtam oda, hogy magamból indulok ki, mert én nem általánosítottam.
2014. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!