Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen képszerkesztővel tudom...

Milyen képszerkesztővel tudom ezt megcsinálni és hogy?

Figyelt kérdés

Van egy képem aminek a közepére jó nagy betűvel szeretnék valamit írni és azt akarom hogy ez a szöveg világosabb legyen, kicsit ki legyen emelve és a háttér sötétebb legyen de csak kicsit. Szóval a szövegen legyen a hangsúly :D

Ezt mivel tudnám megcsinálni és hogyan ? Esetleg videót tudtok ?

MÁSIK: például azt akarom ráírni a képre hogy Music, és az u betű helyére egy play gombot akarok tenni. Hogy tudom ezt megcsinálni és mivel ? Mert hogy próbáltam már azt hogy google-ból letöltök egy play gombos képet és beillesztem oda, de nem jó mert ez a fehér keret nem lesz olyan mint a háttér, erről beszélek, ez belerondít a háttérbe ---> [link]



2014. ápr. 14. 15:32
 1/3 tabaki ***** válasza:

A gombot bármelyik képszerkesztővel berakhatod (még Painttel is, de ennek a módját eltitkolom, hogy nehogy rákapj a használatára). A háttér ne fehér legyen, hanem átlátszó. Ezt normális képszerkesztővel (pl. Gimp) egyszerű megcsinálni. Tehát behozod az eredeti képet, utána Fájl, megnyitás rétegekként, betallózod a gombot. Varázspálcával kijelölöd a szélső fehéret (ha többet jelöl ki a kelleténél, vedd le a Küszöb értéket a beállítópanelon). Delete megnyomásával töröld a kijelölt részt. Ha ne adj' Isten, nem átlátszóra töröl, hanem háttérszínre (rétegként behozva nem szokta csinálni), akkor Réteg menü->Átlátszóság->Alfa csatorna hozzáadása, és ismételd meg. Ezután az Átméretező eszközzel megfelelő méretűre alakíthatod a gombot, a Mozgatóeszközzel pedig a helyére teheted (ezeket az eszközgombok közt megtalálod).

Feliratot a nagy A betűs eszközgombbal kérhetsz, Új rétegként jön létr, és minden paraméterét beállíthatod. Bármelyik olyan betűtípust használhatod, amelyik a gépedre van telepítve.

[link]

Egyébként feliratokhoz én az Inkscape programot szoktam javasolni, de tapasztalatom szerint a kutya sem veszi komolyan, pedig jókat tud:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2014. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

Hm, kipróbáltam, és háttérszínre törölt... Tehát érdemes a gomb rétegén rögtön beállítani az alfa csatornát. Továbbá a JPG-kép bizonytalansága miatt jobb, ha nem varázspálcát, hanem az ellipsziskijelölést használsz. Meghúzod vele az ellipszist, és a széleit megfogva utólag is méretre igazgathatod. Ilyenkor viszont a belül lévő részt jelöli ki, tehát a végén meg kell fordítanod a kijelölést (Ctrl+I), hogy a Delete a külső peremet törölje.

[link]

2014. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Részletesen leírtad, menni fog :)
2014. ápr. 14. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!