Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Minecraftban hogyan lehet...

Minecraftban hogyan lehet egyjátékos módban ketten játszani?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ott van a menüben hogy játék megnyitása lanra. de úgy leht hogy haverom otthon van én meg itthon és az én világomban legyünk?!
2014. ápr. 14. 18:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Igen, de ehhez kell Hamachi/Tunngle, szerverfájlok és egyikőtöknek szervert kell futtatnia. Máshogy nem megy, és ez többjátékos.
2014. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De nekem van egyjátékos módban egy világom és abban akarunk lenni. Nem többjátékosban.
2014. ápr. 14. 18:44
 3/18 Tengor ***** válasza:
39%

Nem csak az #1-es leírása működik. Nem kell semmilyen Hómacsis meg Tyunneles bohóckodás, csak egy jól beállított router.


Az egy játékos, mint a neve is mutatja EGY játékos játszhatja. Ha megnyitod LAN-ra és minden beállítás jó, akkor a haver tud csatlakozni és akkor a te pályádon játszhattok. Aztán ha meguntad, akkor kilépsz és mikor ismét belépsz a világodba, akkor megint egy játékos lesz.

2014. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
de ő a saját routerére van csatlakozva. vagy nyissak a routeremen egy portot és adjam meg neki a port számát???
2014. ápr. 14. 19:39
 5/18 Tengor ***** válasza:
Tűzfalon és routeren portot nyitsz, majd a WAN IP-det megadod a haverodnak a porttal. Azon keresztül fog tudni csatlakozni.
2014. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Melyik az a WAN ip? A router ip címére gondolsz?
2014. ápr. 14. 19:54
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem. Egyjátékos módban csak egyedül lehetsz, de tölts le szerverfájlokat minecraft.netről. Állítsd be, ahogy kell, szedd le hamachit, nyiss egy lan-csatornát, a másik rádcsatkozik és kész is.
2014. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Tengor ***** válasza:
Igen, a router külső IP-je (nem a 192.168.x.y), a status fülön tudod megnézni.
2014. ápr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Anno így kellett csinálni, nem tudom, azóta változott -e a dolog:


-Ha router mögött vagy, portot nyitsz, ha nem, ezt a lépést értelemszerűen kihagyod.

-A játék mappájában (rejtett mappa, intézőben keress rá erre: .minecraft) a "Saves" mappából kiválasztott a map-et, amin játszani szeretnél, és átnevezed "world"-re.

-A mostmár "world" nevű mappát átmásolod a játék gyökérmappájába (.minecraft).

-A .minecraft mappában megkeresed a "server.ini" filet, megnyitod, majd megkeresed a következő sort:

"server-ip="

A sort kiegészíted a saját IP címeddel. Ha nem tudod a saját, külsős IP címed, látogasd meg a whatismyip.com-ot.

Előfordulhat, hogy portot is kell állítanod, ezt így teheted meg: server-port=#kiválasztott portod#

-Elmented a server.ini file-ban történt változásokat.

-Letöltöd a Hamachi legújabb kliensét, telepíted, majd létrehozol egy új hálózatot. Ezt nem ecsetelném, szólj, ha ki kell fejtenem.

-A Minecraft hivatalos oldaláról letöltöd a neked megfelelő verziószámú, és a te operációs rendszereddel kompatibilis server klienst. (minecraft_server)

-A minecraft_server nevű filet bemásolod a .minecraft mappába.

-Elindítod a minecraft_server nevű filet. Ha minden jól ment, a server gond nélkül elindul. Ezt a megnyíló konzol ablakban tudod figyelni. Ha nem látsz "error" feliratú sort, vagy hasonló, rossz jeleket, akkor elvileg jól csináltad.

-Elindítod a játékot, belépsz a "world" nevű mapre.


Ezzel te kész is vagy.


Amit a barátodnak kell tennie:

-Letölti ugyanazt a Hamachi klienst, amit te használsz.

-Belép a hálózatodba az általad megadott hálózat név és jelszó segítségével.

-Elindítja a játékot, a multiplayer menüpontban IP cím alapján csatlakozik a játékhoz. Ez természetesen a te IP címed. Ha így nem megy neki, próbálja meg hozzá írni a portot. A porttal együtt így kell kinéznie annak, a címnek: #ip címed#:#portod#


Fontos: A Hamachinak a közös játék közben folyamatosan futnia kell.

2014. ápr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Vagy: Ha tudsz modolni akkor egy moddal is meg lehet csinálni az egészet. (még nem próbáltam ki)

Link: [link]

2014. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!