Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Akik még soha nem használtak...

Akik még soha nem használtak linuxot, és nem foglalkozak vele: mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Tervezitek, hogy utánajártok? Miért nem foglalkoztok vele?
2014. ápr. 21. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért nem foglalkozok vele, mert nem mennének rajta a játékaim.
2014. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 eNerdzsy ***** válasza:

Aki még sohasem használta, honnan lenne véleménye róla?

Előtelepített gépen próbáltam fél órát, de annyira szokatlan volt a használata a Windows után, hogy le is töröltem hamar.

A kikapcsolás sem hasonlít a Windows-os megoldásra, és tartok tőle, hogy sok illesztő és egyéb segédprogram nem működik Linux alatt.

T-Mobile mobilnet stick illesztő nincs linuxra, és ez csak egy, ami hirtelen eszembe jutott...

2014. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:

"T-Mobile mobilnet stick illesztő nincs linuxra"

Hát, ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom. Vodafonos vagy telenoros mobilnetet viszont elég csak rádugni...

2014. ápr. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kovpet ***** válasza:
52%
Én viszont tudom cáfolni. 3 típussal is használtam, mindegyik ment.
2014. ápr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovpet ***** válasza:
68%

"Előtelepített gépen próbáltam fél órát"


Megalapozott vélemény, hosszú percek tapasztalata van benne :)) Ráadásul egy olyan rendszer előtt, amit azért installáltak csak, mert valamit muszáj, de a Windows pénzbe kerül. Csak felgányolták, mert tudták, hogy Pistike úgyis warez windózt tesz rá, aki meg Linuxot akar, az úgyis újrainstallálja úgy, ahogy az neki jó.

2014. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:
53%

@eNerdzsy:


Félő, hogy kovpetnek van igaza. Előszeretettel forgalmaznak úgy gépeket, hogy a rájuk telepített linux még véletlenül se legyen használható a Windowson nevelkedettek számára, kedvelt fortély például a Linpus operációs rendszer konzolon indulós előtelepítése. Az a Windows-fan, aki egy ilyenbe beleakad, egy életre igazolva érzi magát, és azonnal rohan Windowst ööö vásárolni.


Normális linux-disztrón érthetetlenek az efféle kijelentések:


"...annyira szokatlan volt a használata a Windows után..." (Duplaklikk az ikonra, utána a program használata, befejezés a keret X-gombjával, a Fájl menü Kilépés pontjával, Ctrl+Q-val vagy Alt+F4-gyel. Sosem hallott újdonságok...)


"A kikapcsolás sem hasonlít a Windows-os megoldásra" (Kikapcsológombra kattintás, a megjelenő ablakban Felfüggesztés, Hibernálás, Mégse, Leállítás gombok. Ki látott már ilyen érthetetlen zagyvaságot?)


"...tartok tőle, hogy sok illesztő és egyéb segédprogram nem működik Linux alatt..." (Tartok tőle, hogy egyéb Windows-programokkal is akadhatnak problémák, ez a világ rendje. Linux alatt maradjunk a linuxnál.)


A mobilnet stickre még egyszer visszatérve: Ubuntun és Minten jóval kényelmesebbnek találom a használatát, mint XP-n -- nem, mintha gyakran támadna kedvem Windowsból internetezni...


Összefoglalva: A linux nyilván nem mindenkinek felel meg, játékok, professzionális, piaci szoftverek futtatásának igénye esetén sokszor nem lehet megúszni a Windows használatát, de hogy kezelés szempontjából egy naprakész linux bármiféle átláthatatlan bonyodalommal járna, azt nem írom alá. Én elég gyakran használom mindkét rendszert, a felület kezelése gyakorlatilag azonos.


Egyébként bocs, hogy beleugatok -- nyilván sejthető, hogy nem tartozom a linuxot sosem látottak táborába. Talán csakugyan tanulságos lenne egy csokorban látni egy halom mai napig élő előítéletet, de mégis piszkál a gondolat, hogy valami idetévedő érdeklődő számára a csonka ismeretek mutatnak majd utat.

2014. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Egy megfigyelés hozzá:

Egy xp-s gépre a rokonnak kb 30 PERC volt egy Bluetooth cuccost telepíteni, a hozzá adott cd-ről.

Ebbe beletartozik a kétszeri restart és a driverek telepítése és az xp kétszeri frissítése!

Nem tudom minek, de ez volt a kért menet.

Ezért kíváncsiságból feldugtam a laptopra is, amin linux mint 13 van és 10 MÁSODPERC múlva hozzáérés nélkül ment.

Munkatársamnál T mobile-os stick is!!! Ja és nem számolta az adatokat......

2014. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én PC játékosként természetesen Windowst használok.

Habár van egy laptopom ami nem túl erős, csak netezés, filmnézés stb... megy azon viszont Linux a nyerő!

2014. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!