Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy dvd-re kiírtam a Windows7e...

Vinyard kérdése:

Egy dvd-re kiírtam a Windows7et, de ISO fájl. Egy új gépre szeretném felrakni ami még be sem volt indítva, most raktam össze, hogy tudom feltelepíteni rá? FONTOS! előre kösz a válaszokat!

Figyelt kérdés
2014. ápr. 23. 19:12
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

Ha normálisan írtad ki és boot -olható, akkor beboot -olsz róla és feltelepíted. Ennyi.

Ha magát az ISO -t fájlt írtad ki mint adatot, akkor esélytelen hogy sikerül.

2014. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tengor ***** válasza:

Ennyi szaktudással nem kezdenék neki gépet telepíteni, ha fontos. Inkább bízd szakemberre!

Persze ha nem fontos, akkor kísérletezz nyugodtan!

2014. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hogy normálisan? neróval kiírtam lassún, azaz 4x-en.

eggy mappába van benne a dvd-n az ISO-fájl, remélem lehet róla bootolni.

Összetudom rakni a gépet, mindennek meg van a helye az alaplapon, meg amúgy is oda van írva, pl Reset vagy Power.

2014. ápr. 24. 20:28
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

"eggy mappába van benne a dvd-n az ISO-fájl, remélem lehet róla bootolni."


Pontosan így b.@.sztad el. Mondtam hogy ne adatként írd ki!

A Nero Burning ROM -ban vagy egy olyan menü hogy Recorder (vagy CD/DVD writer) azon belül egy olyan Burn image...

Azzal kell!

2014. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

megnéztem a dvdt. szarul mondtam mert nem mappába van

a dvdt ahogy megnyitom ott az ISO képfájl.

menni fog szted?

2014. ápr. 24. 22:55
 6/9 Tengor ***** válasza:
Nem, mert az ISO-ból nem fog tudni a gépet bootolni.
2014. ápr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Figyu, megpróbálom még egyszer utoljára elmondani, mert látom kicsit nehéz a felfogásod.


Az ISO az egy lemez kép fájl, vagyis a lemez pontos mása. Az ISO képfájl nem csak a lemezen lévő fájlokat tartalmazza, hanem a lemez minden egyéb speciális beállítást (fájlrendszer, könyvár szerkezet, boot szektor, stb.)

Mikor kiírod a magát az ISO -t, mint adatlemezt, az a géped számra teljesen értelmezhetetlen lesz, ha már eleve nincs rajta operációs rendszer és egy olyan program, ami kezeli az iso formátumot.

De ha a képfelírás funkciót választod, akkor minden a helyére fog kerülni. A boot szektor a lemez elejére és a telepítőlemez teljes könyvtárszerkezete mind ugyan ott lesz, mint a forrás lemezen is volt ami alapján ezt az iso -t elkészítették. A boot szektor -t az alaplapod BIOS -a már képes értelmezni, ami alapján fel tud épülni egy kezdetleges rendszer, hogy futni tudjon a telepítő program.


Tehát amit kiírtál lemezt, az selejt. Újra ki kell írnod, de ezúttal úgy ahogy mondtam.


Ennél érthetőbben már nem tudom elmagyarázni. Ha ez után se megy, inkább fogadd meg a #2 válaszoló tanácsát, fizesd ki a tanulópénzt és bízd ezt szakértőre.

2014. ápr. 25. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi P.O.C úgy csináltam ahogy mondtad, képfájl ként írtam ki, és amikor berakom egy másik gépbe, nem kell Daemon Tools a megnyitásához. és az első mappa a BOOT.

akkor jó lesz ugye?


Hétvégén szállít a Sprinter futárszolgálat?

2014. máj. 2. 18:17
 9/9 P.O.C. ***** válasza:

Jó lesz nem kell semmiféle Daemon Tools!


"Hétvégén szállít a Sprinter futárszolgálat?"


Honnan tudjam szerinted? Nézd meg honlapjukon. (Valószínűleg nem.)

2014. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!