Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet a GRUB-ot átállítan...

Hogy lehet a GRUB-ot átállítani úgy, hogy nem tudok belépni a Linuxra, akihez tartozik? Esetleg megállítani a töltődést,1 másodperces timeout esetén?

Figyelt kérdés

Eddig úgy volt, hogy először bejött a grub, majd ha Windowst választottunk (az a default), akkor töltött be a Windows loadere. Majd ha 2 választás: Win/Ubuntu. Ha Ubuntura váltottál, vissza jött a grub.

Ez jól működött, 10 másodperces timeouttal. De én jól elrontottam sajnos azzal, hogy 1 s -re tettem a timeoutot, így nem veszi észre a reagálást, csak felvillan és jön a win loader.


A partíciót live CD-vel már elértem, de nem tudom frissíteni a grubot úgy, hogy jó legyen.

Vissza lehet esetleg valahogy állítani / vagy megállítani a töltődést valahogy, hogy be tudjak még egyszer lépni valahogy Linuxba, és visszarakhassam?



2014. ápr. 24. 22:00
 1/10 Tengor ***** válasza:
Live oprendszerből a gépen lévő /grub mappából túrd elő a config fájlt és ott állítsd be a timeoutot!
2014. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, próbálkozom vele.

Elég zöldfülű vagyok ilyen kérdésekben (is), sajnos.

Kár volt nekem babrálnom vele... (és ráadásul nem is első hasonló eset, hogy 'kizártam' magam valamelyik rendszeremből... )

2014. ápr. 24. 22:24
 3/10 Tengor ***** válasza:
Hehe, ebből tanul az ember. Arra azért figyelj, hogy mindig legyen a fontos adatokról biztonsági mentés! :)
2014. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, az adatok megvannak, átrakom őket a nagy partícióra is, az már biztos. Még próbálkozom, aztán lehet, hogy formázom, és újrarakom az egészet Ubit.


(igen, ebből tanul(nom) kellene, már nagyon okos lehetnék, ha minden hibámból tanulnék :D )

2014. ápr. 24. 22:39
 5/10 Tengor ***** válasza:
Google: grub recovery. Én ezt "szoktam" használni ha a Win telepítése a grubot hazavágja. Próbáld ki, hátha rajtad is segít!
2014. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Valaki tudja esetleg, hogy terminálból hogy érek el live CD-ről adott partíciót (konkrétan sda9), úgy, hogy azon tudjak sudo-ként parancsokat kiadni?


Grafikusan be tudok lépni, de ott filet módosítani/parancsot kiadni nem tudok.

2014. ápr. 24. 22:43
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, talán sikerült valamit.

Újraindítás következik!!!!!! (a kritikus pont!)

2014. ápr. 24. 22:53
 8/10 A kérdező kommentje:

ÉÉÉÉÉÉééés SIKER!


Ennek a weboldalnak az utasításait követtem, szinte sorról sorra:

[link]


Annyi eltérés volt nálam, hogy a grub-install és grub update között még módosítottam a /etc/default/grub fájlt, 10 másodpercre [GYEREKEK: soha NE nyúljatok ahhoz a fáljhoz, csak ha pontosan tudjátok, mi fog történni.]


Illetve amikor sdXY -t ír, oda értelemszerűen a saját partíció kell, amit a 'sudo fdisk -l' parancs megad.


Gondoltam leírom, hátha segítek valakin, aki hasonló cipőben jár.

2014. ápr. 24. 23:02
 9/10 Tengor ***** válasza:
Grat! Helyes a hozzáállásod! Köszi!
2014. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:
Gratulálok a sikerhez. Csak annyit tennék hozzá, hogy azért az egy másodperces timeoutot el lehetett volna kapni, ha nyomogatod a nyilakat már előre :)
2014. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!