Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A rádióban lejátszott zene...

A rádióban lejátszott zene számok címét szeretném GPS re rakott kis progi segítségével megjeleníteni. Van e ilyen eggyáltalán, lehetséges-e?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen GPS-készülék, milyen rádiókészülék, milyen rádió?
2014. ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A mai új autós rádiókban minden adatot telszám, zeneszámokat stb kijelez. Nekem egy egyszerű hétköznapi autós rádióm van. Egy WayteQ 960-as Gps -re szertenék egy olyan progit ami ezeket az adatokat megjeleníti. Arra gondoltam mivel transzmitter van beépítve a GPS-be ezért tulajdonképpen már kapcsolat van a két eszköz között.(Igaz csak egy oldalú). Lehetséges -e?
2014. ápr. 28. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:

No menjünk végig:

- Ahhoz hogy az aktuálisan a rádióban játszott zeneszám címét megtudhassuk, a rádióadónak ki kellene küldenie ezt - erre van lehetőség az úgynevezett RDS-en (az FM csatornához hozzácsatolt BPSK modulált jelfolyam) keresztül, ehhez már csak egy RDS-kompatibilis rádióvevő kell.

- A rádió veszi és dekódolja az RDS-információkat, amit meg is jelenít a kijelzőjén. Ezt tovább kell küldenie - leginkább BlueToothon keresztül tudná megtenni.

- A GPS-nek ezeket az adatokat fogadnia kellene (a Wayteq x960BT - [link] -eszközben van BlueTooth-vevő), majd a szoftvernek meg kellene jelenítenie.


A fő gond ezen legutóbbival van: eze(k) a GPS(ek) eléggé zárt rendszerűek (Windows CE), zárt forráskódúak, nehéz beléjük belepiszkálni. Pláne, hogy amikor a navigációs szoftver fut rajtuk, ezen program felületére kéne integrálni a zeneszámok címeit.

2014. ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na így már okosabb lettem valamivel, köszönöm. Ha nem lenne fontos hogy közben a GPS szoftver is fusson, akkor is nagyon mélyen kellene belepiszkálni? Erre inkább egy Androidos oprendszer lenne alkalmasabb? Mondjuk én naívan azt gondoltam rátelepítek egy progit és kész. Inkább haggyam a fenébe?
2014. ápr. 28. 11:48
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha nem lenne fontos hogy közben a GPS szoftver is fusson, akkor is nagyon mélyen kellene belepiszkálni?"

Akkor egy olyan Windows CE alkalmazás kellene, ami eléri a GPS-eszköz Bluetooth interfészét és az arra a Bluetoothon keresztül RDS-üzeneteket küldő rádiókészülék (van egyáltalán ilyen?) által küldött üzeneteket megjeleníti.


Vagy... ...esetleg egy egyszerűbb megoldás: ha a GPS-eszköz a forgalmi adatokat megjeleníteni tudó, TMC-képes ( [link] ) lenne(a Wayteq 960 sajnos nem az), akkor - mivel a TMC az RDS-üzeneteket használja - egy olyan alkalmauzás kéne a GPS-eszközre, ami nemcsak a TMC-üzeneteket használja fel, hanem a teljes RDS-üzenetet.


"Erre inkább egy Androidos oprendszer lenne alkalmasabb? Mondjuk én naívan azt gondoltam rátelepítek egy progit és kész. Inkább haggyam a fenébe?"

Én azt mondanám, hogy amit szeretnél, a jelenlegi eszközökkel túl sok trükközést igényelne mind a rádiuókészülék (Bluetooth-adó), mind a GPS-eszköz (szoftver) oldaláról.

2014. ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk kaphatóak már olyan berendezések, ami egyben tartalmazzák a GPS-t, a rádiót, van rajtuk bluetooth, USB, érintőkijelző:

[link]

2014. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat. Az RDS-t kezeli a rádió össze van kötve a műszerfalon lévő kicsinyke digitális kijelzővel de csak a rádió adások címét és néha tel számot jelez. A TMC -t lehet kapni külön hozzá, de igasszság szerint igazad van olyan eszközt kell venni ami erre alkalmas, jobban szét kell nézni a piacon, nem bajlódok inkább vele. Minden jót!
2014. ápr. 29. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!