Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi ez a Interpolálás? Hogyan...

Mi ez a Interpolálás? Hogyan kell csinálni? (állitólag A program be van építve a chipbe, én nem találtam) vásároltam egy aukciós oldalon a webkamerát, és elméletileg Interpolálással nagyobb felbontásra képes.

Figyelt kérdés

Ez az: kepfeltoltes.hu/view/140429/c207_2_big_www.kepfeltoltes.hu_. Jpg Típusa :USB 2. 0 6 LED 8 Mega Clip WebCam Web Camera w/ MIC Microphone for Laptop PC


amit így hirdettek:30 Mp felbontást program segítségével kehetséges. (Interpolálással)

Valódi felbontás 8 Mp.

Beépített mikrofonnal rendelkezik, videós telefonálásra, csevegésre kiválóan használható a nagy felbontás miatt.


Üveg lencsés.


Méret: 10cm x 5cm x 5.5cm - 3.94inch x 1.97inch x 2.17inch.

6 led - fényerő szabályzóval.

Nem szükséges driver XP és WIN7 felismeri



#interpoláció #webkamera webcam cam
2014. ápr. 29. 21:21
 1/6 A kérdező kommentje:
link helyesen: [link]
2014. ápr. 29. 21:28
 2/6 A kérdező kommentje:
2014. ápr. 29. 21:29
 3/6 Tengor ***** válasza:

Az interpoláció kb olyasmi, hogy adott két érték között lévő értékeket próbálja meg megbecsülni.

A webkam esetén ezt annyit jelent, hogy az érzékelő felvesz 8 millió pixelt, majd a maradék 22 milliót a chip megpróbálja eltalálni.

Pl az érzékelő azt mondj, hogy az egyik pixelen fehéret érzékel, a másikon feketét, akkor a chip azt fogja mondani, hogy van 3 pixel: egy fehér, egy fekete és a kettő között egy szürke, és a 2 pixelből máris 3 lett.

Ez presze elég zanzásított, az egyetemen ennek az elmélete 2*2*45 perc.

A webkam beállító felületén állítsd át a felbontást magasabbra. Ha van hozzá gyári driver, akkor azt is tedd fel, akkor is ha felismerte a win!

2014. ápr. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
huh,hát sokadik olvasatra azt tudom mondani,h kapisgálom amit írtál:) alapból nem járt hozzá telepitő cd. de szerencsére felismerte a gép. CyberLink YouCam 5 feltettem mellé azért,de ebben olyan nagy felbontás állitási lehetőség nincs. esetleg tudnál ajánlani program nevet amivel érdemes próbálkoznom? még a skypon is nézegettem,h miket lehet rajta állitgatni,de az is elég alap dolgok.
2014. máj. 1. 13:45
 5/6 A kérdező kommentje:
ja és alapból program nélkül webkam beállitási lehetőség sincs.legalábbis én nem találtam...
2014. máj. 1. 13:47
 6/6 Tengor ***** válasza:

A gyártó oldaláról talán le lehet szedni drivert.

Ha nem tűnt fel az interpoláció ront a képen. Ha valami csoda folytán lehetne is éles képet kinyerni az érzékelőből az interpoláció életleníti.

A 8MP bőven a HD felbontás felett van (már ha tényleg ennyit tud a kam). Mi szükség lenne tovább rontani?

2014. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!