Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudom kideríteni, hogy...

Hogy tudom kideríteni, hogy van-e a gépemen DirectX 9 grafikus eszköz WDDM 1. 0 vagy újabb illesztőprogrammal?

Figyelt kérdés
Win7-et szeretnék telepíteni az XP helyett, a többi feltételnek megfelel a gép, de ezt nem tudom kideríteni, mert nem tudom hol keressem.

2014. ápr. 30. 01:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Annak megtekintése, hogy melyik DirectX verzió fut a számítógépen


A DirectX diagnosztikai eszköz megnyitásához kattintson a Start gombra A Start gomb, írja be a keresőmezőbe a dxdiag parancsot, majd nyomja meg az Enter billentyűt.


Kattintson a Rendszer fülre, és a Rendszerinformáció területen nézze meg a DirectX verziószámát.

2014. ápr. 30. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kapd le a gépnek az oldalát, és nézd meg, mi van írva a videokártyára. A nevére rákeresve minden paramétert meg lehet találni róla, az általad keresettet is.


Alternatíva a szoftveres megoldás. Pl. a GPU-Z, a Speccy vagy az AIDA64 kiírja neked, mid van, feltételezve, hogy a jelenlegi rendszerben rendesen telepítve van hozzá az illesztőprogram.

2014. ápr. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

"...a többi feltételnek megfelel a gép..."


Ezzel a kijelentéssel csak vigyázz! Mert ha a Microsoft hivatalos gépigényét veszed alapul az nem gyengén sántít.

Ha tényleg csak 1 GB RAM -od van és egy 1-2 GHZ körüli 1 magos processzorod, nagyon hamar be fog lassulni a gép.

2014. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt találtam, de az illesztőprogram még mindig nem világos.


[link]

[link]

2014. ápr. 30. 13:07
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Ok, ennyi infó elég.

Teljes mértékbe kompatibilis a géped a Windows 7 -el. :)

Erőss dupla magos proci, 2 GB RAM, az integrált videokártyád (Intel GMA X4500) pedig még a hardveres DirectX 10 -re is képes. Szóval nyugodtan felrakhatod.

Itt vannak hozzá a Windows 7 illesztőprogramok:

[link]

2014. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. ápr. 30. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!