Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A windows 7-t rá lehet bírni...

A windows 7-t rá lehet bírni arra, hogy több hangeszközt használjon egyszerre?

Figyelt kérdés
Van az alapértelmezett, de az csak egy lehet. Lényegében több alapértelmezett hangeszközt kellene, hogy egyszerre használjon, ez lehetséges?

2014. máj. 1. 19:05
 1/8 Tengor ***** válasza:

Alapból nem igen. Keress olyasmit, hogy virtuális hangkártya, ami összefogja a két valódit és a rendszer csak egyet lát.

Egyébként miért jó ha mindkettőn ugyan az szól?

2014. máj. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Nem is tudom már, hogy miért, már hónapok óta fel akartam tenni a kérdést.
2014. máj. 1. 19:49
 3/8 anonim válasza:

Nos. Én egyidejűleg használok egy alaplapra integrált (Realtek HD) kártyát, és egy E-MU 1616m PCIe kártyát.


Az ok: Mivel köztudott, hogy az E-MU kártya mikrofonbemenetét nem szívesen használja a skype, ezért a mikrofonbemenetem az alaplapi zajkeltőre van csatlakoztatva (DE CSAK A MIKROFON!) A player pedig minden esetben az E-MU. (De jó hogy nem szoktam felvenni!):)


Tehát a gyakorlatban úgy működik (legalábbis nálam), hogy mindkét hangeszköz fel van csatlakoztatva egyidejűleg, de a bemenet és a kijárat már két különböző hardveren muzsikál. Erre lehetőséget felkínál a 7-es (Tálca>hangszóró ikon>lejátszóeszközök/rögzítőeszközök...> igény szerint állíthatók, külön-külön.


Pl.; lejátszóeszközök = E-MU DSP, rögzítőeszközök = pl. Realtek akármi (alaplapi)

Így, mindkét eszköz, gyakorlatilag alapértelmezett státuszba kerül.


Ha, Pl. lejátszásra szeretnél két eszközt használni, akkor valamelyik eszközt alapértelmezetté kell tenni, valamelyik rovására. Ergo, nem lehet mindkét eszközt egyidejűleg használni a lejátszásra.


Végeredményben akár 5 hangeszközt is képes felismerni a win, viszont csak az alapértelmezetté tett eszköz fog muzsikálni.


Üdv.

2014. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Tudom, erre keresek valami orvosságot, hogy több szóljon egyszerre. Valami olyasmi kellene, ami összefogja a lejátszóeszközöket, és a vindows ezt az összefogást használja.
2014. máj. 1. 20:34
 5/8 Tengor ***** válasza:
Erre pl egy virtuális hangkártya. Ugyanakkor továbbra is adott a kérdés, hogy miért jó ez neked. Egy jack elsztó nem oldaná meg a kérdést?
2014. máj. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig csak a VkirtualDJ-vel sikerült egyszerre több lejátszót használni. Az alaplapi Realtek HD és a PCI-s C-Media 7.x. Mert van egy fejhallgató és a hangszórók. Megvan! Azért kell, mert egyszerre kell szólnia a hangszórónak és a fejhallgatónak. Mert, ha mondjuk épp játszok, és nem akarom, hogy más egy ideig ne hallja más, de közben folyamatosan szól a fejhallgató, és ha elment, újra bekapcsolom. Tehát egy kis kényelmi problémára keresem a megoldást. Ha van ötlet, progtam, írjatok, Köszi! :)
2014. máj. 2. 08:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, a jack elosztó itt nem jó megoldás szerintem. Vagyis jó lenne a feladatra, de nekem nem valahogy nem tetszik, és nincs olyanom.
2014. máj. 2. 08:58
 8/8 karesz_76 válasza:

ÜDV.

nem írtad, hogy pontosan miért kell ez neked, és lehet már nem is érdekes.

Nekem azért kellett ilyesmi funkció, hogy a PC-re HDMI kábellel csatlakoztatott (másik szoba) TV-n is legyen hang.

Én nem sokat tököltem vele, a KMPlayer-t használom videó lejátszáshoz, abba a hang eszközöknél be lehetett állítani egy második hangeszközt.

Ez azért is jó mert más hangok (pl: email) nem zavarják a filmnézést.

2017. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!