Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux használati...

Melyik Linux használati útmutatóval?

Figyelt kérdés

Millió Windowst telepitettem már, most az egyik régi gépre tennék Linuxot.

9 éves Gateway laptop, MT6460 mobil proci, 1.3 giga elérhető rendszermemória (DDR2 800).

Azt szeretném, ha minél kisebb erőforrásigényű rendszer lenne rajta, hogy minél gyorsabb legyen, mert az XP-vel már elég lassú.

Főleg filmézésre lesz használva (nagy felbontású 2. monitorral), plusz internet és memóriazabáló Photoshop.

Ezek alapján melyiket ajánljátok, amihez jó telepitési és használati útmutatók is vannak?



2014. máj. 1. 21:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Lubuntu
2014. máj. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Lubuntu. Esetleg Xubuntu ami osx szerű. Talán linux mint de az nembiztos hogy jó. A Lubuntu lesz szerintem a legjobb megoldás. Ez tapasztalat.
2014. máj. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 tabaki ***** válasza:
100%

Azt hiszem, a Minthez ez a gép már kevés. Kezdőként szerintem is a Lubuntu a legkellemesebb A telepítésben segíthet az Ubuntu útmutatója:

[link]

A terjedelmes leírás ellenére az Ubuntu-szerű kényelmes disztrók telepítése sem sokkal embert próbálóbb a Windowsénál. Leginkább a partíciók kialakítását nézd át, a többi parasztilag végigcsinálható.

A Photoshopnak nincs linux-változata. Ha nem professzionális munkára kellene (a gép alapján nem úgy tűnik), használj helyette Gimpet. Amúgy is érdemes mindig abból kiindulni, hogy ne a Windowsban megszokott programokat akard erőltetni (ha némelyik működik is Wine emulátorral), hanem hasonló feladatra szánt linux-szoftvereket keress.

2014. máj. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

OK, Lubuntu.


A particionálást tényleg nem értem. Ha a "a teljes merevlemez használatba vétele" opciót választom, akkor majd minden particionálást elvégez magának (rendszer, home, swap)? Mert azt sehol nem találom, hogy ezeknél a particióknál miket kell majd beállitsak - primary gondolom, de melyik fájlrendszer? (A Win megy a kukába, csak Lubuntu lesz a gépen)

2014. máj. 2. 10:59
 5/26 tabaki ***** válasza:
Elvileg mindent megcsinál, fájlrendszer-ügyben meg remélem, lesz nálam okosabb. Én ext3 vagy ext4 fájlrendszert mondanék, vagy ha a naplózástól eltekintesz, ext2 is lehet a.gép kímélése érdekében. Illetve lehet sokféle, de éppen ehhez nem értek, Amennyire rémlik, a Windowsból ismert NTFS vagy FAT rendszer, legalábbis rendszerpartícióként, nem szerencsés.
2014. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Tom Benko ***** válasza:
Próbáld inkább a Manjaro-t, az kissé még pehelysúlyúbb, és sokkal inkább testre szabható. Vagy, ha nagyon úgy érzed, hogy meg akarod ismerni, akkor ArchLinuxot. (Elsőre életveszélyesnek tűnik a telepítése, mivel nincs külön installere, mindent kézzel kell megcsinálj, de a wiki alapján kis angoltudással pikk-pakk megy.)
2014. máj. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 czibles ***** válasza:
Ne várj csodát a Linuxtól sem. Teljesen mindegy, hogy melyik distrot rakod fel nem lesz nagyon gyors. 2. nagy felbontású monitort közel sem biztos, hogy fogod tudni használni. Amennyiben eddig használtad, akkor ezek után is fogod tudni. Viszont a Photoshop-tól elbúcsuzhatsz. Igazából meglepődnék ha neked valaha is használhatóan működött ezen a gépen.
2014. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Fenn van a Lubuntu, köszönöm mindenkinek a segitséget.


Alapvetően elégedett vagyok vele, egyszerűbb is meg gyorsabb is mint az XP, de hiányoznak belőle a vizuális elemek. A wifit pl elég macerás volt beállitani, mire rájöttem, hogy kell. Nincs a Winhez hasonló megjelenitője az éppen elérhető hálózatokról, hogy azok közül választhassak?

2014. máj. 3. 23:49
 9/26 anonim ***** válasza:

De van, csak a friss kiadásban van egy bug, ami miatt nem jelenik meg. Könnyen orvosolható:


"Start" menü -> preferences -> default applications for lxsession -> autostart


Itt csinálj egy új bejegyzést "nm-applet" néven, mentsd el, majd jelentkezz ki és be.


(Enélkül beállítottad a wifit? Nem semmi...)

2014. máj. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Ja, hogy bug, igy könnyű...


Az usb-s eszközökkel vannak még gondjaim. A mobil internet az nem megy természetesen, meg az usb data link kábel sem, mert nincs hozzá linux driver. De mindez nem gond, ha létre tudnék hozni egy helyi hálózatot a wifi routeren keresztül. Vagyis van egy win7-es laptop, egy lubuntus laptop és a wifi router amin keresztül mindkét gép kapcsolódik a netre. Hogyan tudok ezek segitségével fájlokat másolgatni egyik gépről a másikra? (vissza kéne tölteni az összes adatot amit lementettem installálás előtt) Ez egy plug&play wifi router, csak 1 fix hálózati név és egy fix jelszó van hozzá.

2014. máj. 4. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!