Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 14. 04 telepítésnél...

Ubuntu 14. 04 telepítésnél hiba, mit állítsak át? (Errno5)

Figyelt kérdés

Telepítés elindul, a beallitásokat mgcsinalom majd a fájlok másolása közben egyik pillanatban kidobja a hibát a szöveggel, hogy hibás a dvd, koszos az olvasó...

A core2duos pcmen a windows telepítés eddig működött usbről, de ez a linux nem akar úgy menni, pedig mindent úgy csináltam ahogy leírták az oldalukon. Ezért próbáltam a dvds megoldást. Az első dvdt windows lemezképíróval írtam ki, a másodikat imgburnerrel. Majd kiirtam imgburnerrel egy 13-as 32-bites desktop ubuntut az se mukodik. Probaltam egy dell d610esen es ott is ugyanez a hiba. Rákerestem googleban a hibára, ott csak régebbi segítségek voltak, mint az MD5Sum ellenorzese, megnezetm ezert azt is, hibatlan.

Nincs tobb otletem, talan valamit a biosban kene atallitanom? Vagy hogy kene jol beallitani a telepitesnel a merevlemezt?



2014. máj. 2. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Én USBnél ezt a progit használom: [link]

Nem kell semmi hozzá csak megadod a Live cucc típusát, meg az ISO fájlt és hogy melyik USBre akarod írni, ha kell meg is formázza neked. Rengeteg Live USB csináltam vele eggyikkel se volt gond.

Napokban raktam fel az Ubuntu 14et laptopra ezzel a módszerrel, egy próbát sztem megér :)

2014. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ubuntu.com is ezt írja így én is ezt próbáltam és nem működik.
2014. máj. 2. 14:09
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
Hibátlan a lemez? Nekem annak idején ilyet akkor csinált, ha íráshiba volt rajta. A letöltés helyén kell legyen egy ellenőrzőösszeg is, arra egyezik a lemez? Próbáld meg másik disztróval is, hátha az megy. Esetleg, ha Balassagyarmat környéki vagy, keress meg, hátha tudok segíteni.
2014. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3lemezt is írtam abból a leglassabb 5Xsebességgel. Az iso fájlokat ellenőriztem a kóddal, minden jó. A laptopomon elindult usbrol is a boot, es ott is ugyanez a hiba. Budapesti vagyok, de azert koszonom!
2014. máj. 3. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Lili usb creatort próbáltad? Nálam bevált.
2014. máj. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Akkor gyaníthatóan vagy az ISO a hibás, vagy a lemezre került hibásan. Próbálj egy minimális installt, csak az alaprendszer legyen plusz egy hálózatkezelő, aztán repóból lehúzol mindent. Vagy próbálj másik disztrót, mondjuk Manjaro egy jó gondolat.
2014. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!