Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan, milyen programmal...

Hogyan, milyen programmal lehet így kivágni egy képet?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék szépen kivágni egy alakot a háttérből de nincs hozzá elég türelmem így nem lesz szép.Van hozzá valami program vagy trükk? Mint pl. ebben a képben:

[link]


2009. dec. 26. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:

pl PhotoShop és Gimp tud ilyet - utóbbi ingyenes is.

Némi alaptudás nem árt hozzá, de könnyen elsajátítható.

[link] - itt találhatsz videókat, ahol elmutogatják, hogyan kell ilyet csinálni (háttér csere)

2009. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

PhotoFiltre Studio:

Kép eszköztár, Átlátszó szín (megadod a pipettával vett minta alapján, hogy melyik legyen az a szín, megadod a tűrést a skálán, és ok)

Mentés másként, csak PNG, vagy GIF képfájl lehet!

gyors, retusálás nélküli, végeredmény:

[link]

2009. dec. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nekem is meg van a Photo Filtre Studio.

Meg szeretném csinálni azt amit ajánlottál de nem értem,hol van a kép eszköztár? Sehol nem találom :S

2009. dec. 27. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:

10:39

Az átlátszó szín nem minden esetben a legjobb megoldás most ha pl. a képen a csajon is olyasmi szinü ruha lett volna mint a háttér akkor a ruha is átlátszó lett volna...

ezt meg megint csak akkor tudja kivitelezni ha a háttér körülbelül egyszinü (egy szoba fala,).

mert ha a háttér több színü mondjuk egy vidámpark, vagy több ember a képen és egyiket ki akarod venni, stb)az már szin átlátszósággal nem fog menni.

továbbá az átlátszóság casak 256 szinben lehetséges tehát a kép akár miliós szinvilága átlesz állítva 256 szinüre és ez minőségromlást is okoz.

Az átlátszóságot webes grafikákhoz szokták alkalmazni leginkább.


El kell játszani az alak körbevágásával. Minnél profibb a képszerkesztő ez a folyamat csak könnyebb lesz.

paint-al is körbe lehet vágni csak tovább tart.

Photo Filterben a körbevágásnak talán legegyszerübb módja a polygon kijelölőeszközzel körbevenni az alakot majd vagy másolni és beragasztani arra a háttére ahol akarod, hogy legyen, vagy ha csak a hátteret akarod kiszedni akkor invertálni a kijelölést ctrl+i és kivágni a hátteret ctrl+x,

ha bevan ragasztva az alak a háttérbe akkor éles elhatárolódás látszik ez még körbe kell "mosni" elmosás eszközt választani egy ilyen vizcsepp alak és azzal körbejárni mégegyszer,

mutatok én is példát amiről én beszéltem:


[link]

2009. dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló nagyon szépen csináltad!Köszönöm a leírást!

Sajnos én nagyon béna vagyok ahhoz hogy szépen körbe tudjam vágni. Te ezt hogy csináltad? Simán kivágtad? Mert nálad egyáltalán nem látszik semmi a régi háttérből és az arcba sem vágtál bele.Nekem nem igazán sikerül. Ehhez gyakorlás kell?

2009. dec. 28. 15:12
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsi! KÉP, nem eszköztár, hanem Kép menü, a legfelső Címsor alatt, balról a harmadik. (Fájl, Szerkesztés, -Kép- )
2009. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

11:11 -es vagyok

Kell hozzá gyakorlás igen, de legfőképpen szánd rá az időt, hogy ismerd meg a programot amivel dolgozol, mivel mit lehet csinálni.

simán kézzel egérrel egy húzásra nem tudod körbevágni.

ezért a polygon eszköz magyarul sokszög

kattintasz valahová ott kezded el 2. katintás ahol törni akarod a szöget(irányt váltani). és így tovább addig amig körbe nem érsz az utolsó kattintás pedig a kezdőpontba történik.

kép:

[link]

hogy minél pontosabb legyen a kijeölés, nagyíts bele a képbe, hogy a részleteket is pontosan ki tudd jelölni.


Photoshop meg Gimp ben biztos egyszerübb, de azt nem használom énsem, ugyanis amennyi képet én csinálok arra nekem megfelel ez a program is.

2009. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök mindent utolsó válaszoló!

Hasznát vettem a leírásodnak és már sokkal szebben tudok kivágni. Köszönöm hogy időt szántál rám! :)

2009. dec. 31. 08:53
 9/10 A kérdező kommentje:
Minden rendesen megy, csak azt szeretném kérdezni hogyan vágtad ki a képben azt a lukat amikor a csípőére teszi a kezét? Tehát lett egy luk a könyöke és a ruhája között, ha a hátteret akarom cserélni akkor az látszani fog. Ezt hogyan csináltad?
2010. jan. 2. 18:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Mivel a háttér ismétlődő, ezért miután kivülről be volt rakva a háttér, kijelöltem azt a kis háromszöget is a keze és a csípője között, és oda is beillesztettem a hátteret.

Nem venni észre, hogy azon a kis részen nem folytonosan ismétlődik a háttér.

Ha kijelölsz valamit és bármit szerkesztesz a képen az csak a kijelölt részen fog végrehajtódni ezt ugye tudod.


Ha viszont nem ismétlődő vagy egyszinü hátért szeretnél, hanem mondjuk egy tájképet, vagy szobát, vagy akármit mást akkor ebben a programban úgy tudod megoldani, hogy szó szerint levágod a kezét, majd miután beraktad a háttérre, akkor az eredeti képről a kezét is kivágod és hozzáteszed. legalábbis én ezzel a programmal nem találtam más megoldást ilyenre.

viszont GIMP -ben rétegek vannak. Amelyik réteg hátul van azt eltakarja az a réteg ami elől van.

1. réteg a háttérkép,

2. réteg lenne a csaj és ha kivágnád azt a háromszög részt akkor azon a részen az 1. réteg átlátszana.

ha tennél rá egy kalapot akkor azt tennéd 3. rétegnek

4. rétegként árnyékolást tennél rá. stb stb.

2010. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!