Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megfelelő operációs rendszer?

Megfelelő operációs rendszer?

Figyelt kérdés
Pár napja elő kellett vennem a régi laptopomat amin windows xp van telepítve, persze eszembe jutott hogy az xp frissítései megszűntek ápr. 8-tól.. Elég régi, lassúcska kis gép és csak netezésre használnám, esetleg filmezés, zenehallgatás.. Mindössze 598MHz proci és 384MB Ram van benne. Gondolkoztam Linuxon, de még csak hallottam róla soha nem foglalkoztatott..

2014. máj. 8. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre jó lesz az XP, csak kell mellé egy jó vírusirtó. Meg az is kérdés, hogy eddig mennyire frissítetted az XP-t.
2014. máj. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Erre a gépre xp vagy Lubuntu.
2014. máj. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez a Lubunu mennyire kompatibilis a programokkal? Mondjuk microsoft office
2014. máj. 8. 09:25
 4/10 tabaki ***** válasza:
Semennyire. A linux nem Windows. Használj mondjuk LibreOfficet.
2014. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tengor ***** válasza:

Netezéshez, filmezéshez, zenehallgatáshoz mennyire kell az Office?

Az XP-vel az a baj, hogy a 384 MB elve kevés neki. Erre még teszel egy vírusirtót, akkor a RAM-ban kb az oprendszer lesz meg az irtó. Böngészőnek, zenelejátszónak már nagyon nem lesz hely...

2014. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sorry, világéletemben windows-om volt.

Office pedig egyértelmű hogy nem zenehallgatásra használok...

Pont ezért nem akarom még vírusirtóval terhelni a gépet mert akkor bekapcsolódni nem fog szegény.. :D

Szóval akkor jó a Lubuntu, csak kevés program kompatibilis vele? Mondjuk nekem fontos lenne a chrome mert a fiókomba van elmentve egy csomó minden.

2014. máj. 8. 11:14
 7/10 Tengor ***** válasza:

Nem igaz, hogy kevés program kompatibilis vele. A windowsos programok egy része nem működik windowson, de nagy részüknek (nem a játékoknak) van alternatívája.

Ahogy már írtuk az Office-nak pl a Libre Office v. az AbiWord.

A Chrome pl használható linux alatt is Google Chrome néven, de van nyílt forráskódú változata is a chromium-browser.

2014. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem használtál vírusirtót akkor tulajdonképpen mindegy hogy lejár e a támogatás vagy sem :D
2014. máj. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elsősorban nem azzal van a gondom hogy nem küldenek már rá frissítéseket hanem hogy lassú és gondoltam egy Linux vagy Lubuntu segít ezen a gondomon, de ha kellene hirtelen egy program akkor örülnék ha feltudnám telepíteni úgy ahogy azt megszoktam és nem kell alternatíváját keresnem. :)

Egyébként már 4-5 éve nem használok vírusirtót és csodával határos módon azóta nemvolt gondom a vírusokkal.. :D Ezért se terveztem most se ilyenekkel terhelni még a gépet.

2014. máj. 8. 13:00
 10/10 tabaki ***** válasza:
Próbálj megszabadulni attól a szemlélettől, hogy MS-Officet, Photoshopot, Winampot, Movie Makert stb. keresel a linuxban, mert azt szoktad meg. Nem. Irodai szoftvert, képszerkesztőt, zenelejátszót, videóvágót meg egyéb hasznos programokat akarsz, azok meg a linuxban is vannak, általában ingyen és jogtisztán, megbízható helyeken összegyűjtve és a felhasználók véleményével körítve. Némelyik fapadosabb, némelyik jobb, mint amihez szoktál, de egyik sem a Marsról való. Ha egy új Windows-programot képes vagy elsajátítani, a linuxosok is menni fognak. A telepítésük meg általában annyi, hogy a Szoftverközpontban kiválasztod a programot, és megnyomod a Telepítés gombot.
2014. máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!