Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A FULLHD videóvágó programok,...

Dézsi Gábor kérdése:

A FULLHD videóvágó programok, pl. :AVID 7, kezelik-e párhuzamosan az i7 processzorok magjait? érdemes-e i7et venni, vagy egy magasabb órajelű i5 is ugyanazt a sebességet fogja produkálni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 9. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A HyperThreadinget szeretted volna kérdezni gondolom. Ha a 20% többletteljesítmény miatt megéri i7, akkor azt veszel, ha nem, nem. Mert 8 szálon a saját 4 szálas sebességéhez képest 20%-ot gyorsul, ilyen a HyperThreading: egyfajta röptében optimalizálás a kétszálasítható részfeladatok számára.


És amit még érdemes tudni a HT-ről: azokból az időkből származik, amikor még egymagos procik voltak csak. Akkoriban fejelte szét az AMD az Intel piacát a valódi kétmagos X2-esekkel. A többmagosságnál picivel régebbi technológia. Hogy is várhatná bárki, hogy a mai programok ne kezeljék? Intelen jól futni élből kötelező nekik, nem is értem...

2014. máj. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem vagyok informatikus, azzal iformációval rendelkeztem, hogy az i5, és az i7 abban különbözik egymástól, hogy az i7 8 szálon dolgozik, az i5 4en. de ha ez ikyen régi technológia, akkor az i5 miért nem használja?
2014. máj. 11. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Piaci pozícionálás. Miért nem csutka órajelre gyártanak minden procit, a lehető legtöbb maggal, ha már lehetséges... Persze gazdaságosabb is a nem jól sikerült darabokat lejjebb sorolni, ha kisebb órajelen stabil, ha kevesebb mag működőképes... De a HT kakukktojás, ott sima piaci szegmentáció az ok.
2014. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!