Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik az a program amelyikkel...

Melyik az a program amelyikkel egy zenét a "hangszereire" le lehet bontani?

Figyelt kérdés

Remélem érthető a kérdésem, de azért konkretizálom mit szeretnék. Van ez a dal

http://www.youtube.com/watch?v=SvVFZvjNRo0

és ebből kellene, az elejéből a szájharmonika. De csak az, tehát az ütem nem kell és csak az az első 10 mp. Azt találtam ki hogy ez lenne az SMS jelzőhangom.


Szóval melyik az a lehetőleg ingyenes! audiószerkesztő program amelyikkel így az elemeire lehetne bontani egy zenét?


Az ilyen magas ill. mély hangok hangerejét lehet növelni/csökkenteni megoldások nem érdekelnek, ezek szerintem semmire sem jók.



2014. máj. 10. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:

"Az ilyen magas ill. mély hangok hangerejét lehet növelni/csökkenteni megoldások nem érdekelnek, ezek szerintem semmire sem jók."


Pedig kábé csak ilyen van. A kész zenét nem lehet csak úgy hangszerekre bontani, mivel nem hangszerenként van tárolva a zene sem...

2014. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Ez a kérdés időről időre újra előkerül.

2. Trükkös kérdésforma a "melyik az a program...", amikor úgy csinálsz, mintha értenél hozzá, közben meg épp ezzel csinálsz hülyét magadból.

3. A korábbi kérdéseket persze láttad, és még be is írod ide, hogy nem azokat a válaszokat akarod újra...


Sajnálattal kell közölnöm, hogy itt a sok-sok válaszoló sok-sok év alatt nem azért írja ennek a kérdésnek minden példányához, hogy nincs ilyen program, mert szívatni akarják őket, hanem mert NINCS ILYEN PROGRAM. Miért nincs? Mert TECHNIKAILAG NEM LEHETSÉGES.


Világos így? Kérdezheted százszor, vagy akármilyen trükkös megfogalmazással, akkor is ugyanaz marad a válasz.

2014. máj. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jól van, nem kell keménykedni. Ahogy látom már feltérképeztél, és ezek szerint arra jutottál hogy egy egyszerű "nincs ilyen" nem lesz elég. Pedig de, kérlek hidd el.


És kössz a lehülyézést, bár én inkább tudatlanságnak, tájékozatlanságnak nevezném (ha nem lennék az akkor nem írnék ide). Azért kezdtem úgy hogy "melyik" mert biztosra vettem hogy van ilyen progi, tehát hogy megoldható az amit akarok. Oké, ez hiba volt, mostmár belátom :)


A korábbi kérdéseket meg nem láttam. Ez mondjuk valóban az én hibám, mentségemre legyen mondva (még ha kevés is ahhoz :) hogy a google-n pedig próbálkoztam de valamiért egyet sem dobott ki közülük.


Tehát először kérdeztem meg, de ígérem hogy utoljára.


Amúgy kössz mindkettőtöknek a választ, ill. akkor lenne még egy kérdésem: akkor mi van pl. a remixkészítőkkel és a szinkronkészítőkkel? Vagy akkor ezek szerint egy DJ is csak azért tud egy bizonyos hangszert ill. szólamot akár külön is felhasználni az új szerzeményben mert az eredeti előadótól mindent megkapott "sávonként" ? És a szinkronstúdióknál is ugyanez a helyzet, vagy ott még mindig az megy amit egyszer régen láttam, hogy egy szinkronnál mindent, pl. még a járás vagy az ajtócsikorgás hangját is újra fel kell venni?

2014. máj. 10. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írod, bizony úgy van. A DJ-k zenesávonként kapják és a szinkronhangoknál minden effektet újra kell "produkálni". Láttam erről nem rég egy riportot és jópofa hogy egyik.máik effektet mivel állítanak elő...
2014. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolkozz már... Ez olyan mint egy pohár tej és víz keveréke, az elején még oké a kettő, de mikor összeöntöd a kettőt, abból egy lesz és külön-külön meginni nem nagyon fogod tudni.


De ezek szerint még mindig nem hiszel a többieknek, ezért tőlem is kapsz egy (sajnos) negatív, felvilágosító jellegű kommentet:

Nincs ilyen program. Sajnálom, el kell fogadni így.

Egyébként remixeknél vagy összebeszélnek az eredeti szerzővel és megszerzik a hanganyagokat/project fileokat és ezekből indulnak ki, vagy reprodukálják azt. (Mindkettővel volt már dolgom)


Egyébként az eq az nem olyan haszontalan, mint amilyennek hiszed...

Esetlegesen az adott hangszínre jellemző frekvenciatartományt ki tudod szűrni, de még így is marad a többiből jócskán. Ezt esetlegesen egy limiterrel meg tudod oldani valamilyen szinten.


15/F

2014. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"De ezek szerint még mindig nem hiszel a többieknek,..."


Ezt a #3 mégis melyik mondatából sikerült leszűrnöd? (tévesen, hozzáteszem)

2014. máj. 15. 15:06
 7/8 anonim ***** válasza:
"Pedig de, kérlek hidd el." ebből a mondatodból nekem nem ez jön le. De nem fogok piti dolgok miatt veszekedni...nem alacsonyodok le. (De a gyakorlottabb, tapasztaltabbak ellen nem kéne erősködni)
2014. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem fogsz veszekedni? Máris azt teszed, sőt, már amikor először ideírtál is azt tetted.


Amúgy meg, a "Pedig de, kérlek hidd el." -t arra írtam hogy nekem egy egyszerű "nincs ilyen" esetleg ne lett volna elég. De ez szerintem egyértelmű a szövegkörnyezetből, vagy legalábbis annak kellene lennie. Úgyhogy arcoskodás helyett inkább megtanulhatnál szöveget értelmezni - hidd el, többre jutnál vele.


Azért kössz hogy benéztél.

2014. máj. 16. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!