Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8.1 vélemények?

Windows 8.1 vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Windows 8.1-ről? Megéri váltani Win 7-ről rá?

Most lesz új gépem és tanácstalan vagyok, hogy melyik operációs rendszert tegyem fel. Az új konfig a következő:

Intel Core i5 4670K

Asrock Z87 Extreme 3

ASUS GTX 760

8GB DDR3 RAM

KINGSTON 3K 120GB


játszanék rajta leginkább. Megéri váltani az újra?



2014. máj. 11. 23:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

Ha angry bird-özni meg wordamentezni akarsz, és tipitapi programokat használni, akkor csak rajta. Ha rendes, asztali programokat futtatsz, akkor inkább rosszabb, mint jó, mert ugyanazt a feladatot macerásabban lehet kivitelezni.


Példa: Új frissítések megjelenésekor a Windows 7-ben kapsz egy ikont a tálcára, ami jelzi, mi a szitu. Elég erre az ikonra kattintani, és már ott is vagy a frissítéseknél. 8 alatt nincs ikon, az értesítést a hülyéje a bejelentkező képernyőre írja ki. Ha már bent vagy a rendszerben, és netalántán nem felejtetted el, hogy volt jelzés, akkor is külön meg kell nyitnod a start képernyőről kereséssel vagy a vezérlőpultból, hogy odajuss.


Példa #2: Nyitva a sajátgépben egy mappa, és abban egy új mappát akarsz létrehozni. 7 alatt annyi a dolgod, hogy fent rányomsz az új mappa gombra. Ugyanehhez a 8 alatt előbb le kell nyitni a ribbont, és utána nyomni a gombot.


Példa #3: Vezérlőpult megnyitása 7 alatt start -> vezérlőpult. 8 alatt a start képernyőn keresést kell csinálnod, vagy ha ki van téve az asztalra, akkor előtte minimalizálni kell a programjaidat, hogy hozzáférj. Esetleg kirakhatod a tálcára, de talán olyan gyakran nem használja az ember, hogy ez indokolt legyen.


Elmehetnék akár 100-ig is. A lényeg, hogy macerásabb, és ez csak akkor elfogadható, ha érintőképernyőt használsz. Teljesítményben meg azonos a 7-tel.

2014. máj. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 savanyújóska ***** válasza:
100%

Kicsit árnyalnám az elsőt, én fél éve Win 8-at, majd 8.1-et használok, és elégedett vagyok vele, nagyjából olyan gyors, mint a 7.


Példa #1: 8.1 alatt be lehet állítani, hogy asztalra bootoljon, és onnantól kezdve ugyanúgy két kattintás a windows update, de ha az nem jó, akkor Win + Q, és beírod (erre még később visszatérek)


#2: Ribbont ki lehet tűzni, és ugyanott tartasz... Btw., én mindig is jobbklikkel csináltam, így ez engem nem érint.


#3: Win + X, és egy katt.


Szóval szerintem teljesen jó, de kell egy mentalitás, hogy átállj, ez tényleg alapvetően tapin zseniális rendszer, ahhoz, hogy nem tapin elérd a Win7 szintjét, tudni kell pár billentyűkombinációt, viszont onnantól kényelmesebb is. Azt viszont elismerem, hogy csempés felületet akkor látok, ha véletlenül rátenyerelek a Win billentyűre, amúgy nem, egyszerűen még mindig heréltek a csempés programok a simákhoz képest. (pl. Skypeban nincs képernyőmegosztás, böngészős képfeltöltésnél nem szerkesztheted az adatokat, etc.)


Szerintem megéri átszokni rá, rosszabb nem lesz utána, de gyorsabb igen (érezhetően hamarabb áll fel, mint a Win7), és egy frisebb rendszered is lesz.


A fontosabb billkombinációk, hogy ne fájjon annyira:

Win + X - kihoz egy kis listát, amin végtelen hasznos dolog van, a már említett Vezértlőpult, Eszközkezelő, etc.

Win + Q - bal oldalra kidobja a modern UI-s keresőt, elég fasza, keres a csempés beállításokban (Gépház), a sima beállításokban, a programok nevei közt, és a fájlokban, tehát gyakorlatilag mindenhol, mocskosul praktikus, főleg az elején, amikor még nem látod a beállításokat (kicsit fogyatékosan szét van szedve, és nyilván a csempés megoldás a sz..rabb, de azon kívül hogy keveset tud, nagy baja nincs)

Win + E - új intéző ablak

Win + R - futtatás, mit lehet beírni? cmd - parancssor, notepad - jegyzettömb, calc - számológép, ha gyorsan kell valamelyik


És nagyjából ennyi, kb. egy hétig fura lesz, aztán kezded belakni, és 2-3 hónap alatt megszokod... Legalábbis utána már nagyon nem sírtam vissza a Win7-et.

2014. máj. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Alapjáraton egy jó rendszer, gyors, szép, teszi a dolgát. Az asztali gépemen szépen teszi is a dolgát, de valamiért a laptopomon, amihez kifejezetten 8-at ajánlanak folyton elromlik. Konkrétan legutóbb eltűnt a lockscreen, nem tudtam hova beírni a jelszavam. Azelőtt meg egyszer csak fullra belassult és a restore pontok is törlődtek. Laptopomra inkább 7-et raktam most, lassan 1 év Win8 használat után nekem a 7 a furcsa :D

Pedig azelőtt meg azt használtam évekig.

Próbáld ki VirtualBoxban a jelenlegi gépeden és meglátod milyen.

Az esetleges helyesírási hibákért elnézést, nekem és az autocorrectnek is késő van :D

2014. máj. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Neked elég a Windows7, ha nem akarod simogatni a képernyőt. Egyik sem gyorsabb, mint a másik. Win7-el kevesebb a probléma, könnyebb kezelni, szebb (aero) és bevált, a mai játékok pedig megelégednek dx11-el, úgyhogy elég a win7.
2014. máj. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
46%
AngryBirdnek jó...
2014. máj. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Mindenkeppen windows 7, a 8-al csak a baj van, sok a kompatibilitasi problema, foleg jatekoknal.
2014. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az asztalt és a start menüt valami kis bütyköléssel elő lehet hozni, igaz?

Valamint a játékokat gondolom kezdik optimalizálni az új rendszerre, ahogy a programok nagy részét is, az újakat meg főleg. Nem vagyok ennyire a Win 8.1 mellett, de lehet mégis inkább ki próbálnám. A felhőket nem igen használnám, gondolom azt ki lehet kapcsolni.

2014. máj. 12. 16:01
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Elvileg van egy új frissítés, ami már tartalmazza a régi start menüt.
2014. máj. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Még nincsen hivatalos start menü, de még idén jönni fog elméletileg.
2014. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én le "okostelefonoprendszereztem" a win 8-at, aztán jött egy sugallat, hogy kipróbáljam, nem jött át... vissza tértem 7-re. Majd jött a 8.1 és egy új sugallat... kipróbáltam és hihetetlenül gyorsan megkedveltem. Szinte észre sem veszem, hogy ez nem a 7. Én azt javaslom próbáld ki, ha nem tetszik akkor vissza rakod a 7-et.
2014. máj. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!