Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok két listát...

Hogyan tudok két listát függővé tenni Excelben?

Figyelt kérdés
Például ha az első listában (első cella) kiválasztom azt, hogy gyümölcs, akkor a második listában (második cella) csak gyümölcsök jelenjenek meg, ha zöldséget választok, akkor csak zöldségek, és így tovább.

2014. máj. 13. 15:53
 1/4 CspCsj ***** válasza:
Nem írtad, hogy a második cellába összefűzni kell-e más cellákból az elemeket az első cellának megfelelően, vagy a második cella tartalmaz egy hosszú listát, amiből ki kell hagyni a törlendő részeket (vagy meg kell hagyni a szükséges elemeket, ahogy tetszik).
2014. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Irtó hosszú egybefüggő lista (nagyjából 120 választási lehetőség), de ha az első cellában kiválasztanak egyet, akkor az automatikusan szűkítse le 6-8 lehetőségre. Odáig eljutottam, hogy oszlopokba rendeztem a különböző lehetőségeket (pl. A1 Gyümölcsök A2 banán A3 narancs; B1 Zöldség B2 répa B3 krumpli és így tovább). Az első listát elkészítettem, ki lehet választani h zöldség/gyümölcs, de a másodikkal akadtak problémáim (alválasztás: pl. zöldség / répa).

Valami olyasmit láttam, hogy index függvénnyel kéne megoldani, de abszolút nem megy... Természetesen minden megoldási javaslatnak örülök.


Nem tudom, most sikerült-e jobban megfogalmaznom a kérdést...

2014. máj. 13. 20:32
 3/4 A kérdező kommentje:

Már háromszor megcsináltam az indirektes megoldást, de egész egyszerűen nem sikerült. Pedig mindent teljesen ugyanúgy csináltam. Az első legördülő listában működik, hogy kiválasztom valamelyik, a másik listában viszont csak ugyanaz az egy dolog jelenik meg (kiválasztottam a B1-ben, hogy gyümölcs, erre az E1-ben a legördítés alatt csak az jelenik meg, hogy gyümölcs).

Kivagyok már rajta :)


( [link]

2014. máj. 13. 21:09
 4/4 A kérdező kommentje:

Itt látható a hiba


[url= [link]

2014. máj. 13. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!