Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ububtut vagy Mintet ajánlatok...

Ububtut vagy Mintet ajánlatok a Linuxok közül? Vagy esetleg más verziót? Vírusirtót kell telepíteni? Egyszerű házi használatra lesz.

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 06:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Ubuntu a Unity miatt kissé erőforrásigényes, persze ki lehet kapcsolni.


A Mint Windows-ról átállóknak ismerősebb lehet picit, gyorsabb is.


Igazából sok különbség nincs az egyes disztrók között, ott van még a Debian, Fedora, Mageia, openSUSE, bármelyik megteszi.


Vrusírtóra elvileg nincs szükség, ha nem telepítesz ész nélkül mindent :)

2014. máj. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tengor ***** válasza:
Én Linux mintet használok XFCE-vel. A fő különbség eközött és egy XUbuntu között az, hogy más az indulócsomag, illetve a frissítések pár nap eltolással jönnek ki a Mintre.
2014. máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szinte mindegy. Én a Mintet jobban szeretem, de amúgy ízlés dolga. Az ablakkezelő az ami inkább meghatározza a "felhasználó élményt". Mindkét disztró többfélével is elérhető. Ha gyorsat és stabilat akarsz, akkor én is az XFCE-t javasolnám. Ha fontosabb a szépség, akkor lehet Cinnamon, KDE, Gnome 3 vagy akár Unity is, de az utóbbi kettő sokaknak nem áll kézre.


Vírusirtó felesleges.

2014. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
Manjarot, szokás szerint. Vírusirtó alapvetően nem kell.
2014. máj. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha windows "alternatívát" keresel, akkor el kell keserítselek, egyik se az. Hiába Linux Mint felhasználóbarát jelző, blabla... De annál is le kell róni a linuxos sz*pás köröket, melleseleg nálam mindkettő eléggé instabil volt, bugos. Nem tudtam kikerülni a linuxba mélyedést.

Ha hajlandó vagy egy kis körülményességre, és megbízhatóságra törekedsz akkor én a debiant ajánlom, szerintem az ubuntu, vagy mint összekuszált debian (mert hogy abból fejlődött ki).


Én is csak tanuló/ átlagfelhasználó vagyok, a két említett rendszert próbáltam,de hát nem voltam tőlük elragadtatva. Kivéve egy-két debianból hozott (szerintem) dolgot. Synaptic-ra gondolok itt elsősorban, nagyon jól kitalált dolog a telepítésekre.


Előnyei (szerintem, egy nem hozzáértő szerint!!!)

-stabil

-testreszabható vizuálisan

-logikus grafikus telepítő

-gúglizva érthető leírásokat találni magyarul, mondjuk ubuntura is igaz, de itt azért nem kontárok tanácsolnak jellemzően. (bocsi, de a hozzászólásokból ez jött, meg a tapasztalatokból)

-nekem gnome-os van, ez viszonylag keveset zabál


Hátrányai:

-kevés dolog van előre beállítva a felsoroltakhoz képeset

-macerásabb a felsoroltaknál

-régebbi programok, csomagok (már ha zavar)

-több utánajárást igényel (viszont kevesebb a félreinformáló)


Saját véleményem: Egyikkel se sikerült kikerülnöm a linuxok buktatóit, de a debianról nem állítják hogy felhasználóbarát! Viszont nekem így is kevesebb vele a macera, mint a népszerűbekkel és én is egyszerű használatra használom. Akik segíteni próbálnak tényleg sokszor hasznos infókat adnak, de azért érdemes végigolvasni a kommenteket a fórumokon itt is.

2014. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!