Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok WinXP mellé...

Hogyan tudok WinXP mellé Win7-et feltenni?

Figyelt kérdés

Elmondom mi van, hogy ne fussunk felesleges köröket.Olvastam, hogy külön partícióra kell rakni őket és hogy a régebbi op.rendszerrel kell kezdeni vagyis ez esetben az xp-vel.Ami tudni kell: van egy 500Gigás vinyóm, aminek az első 40 gigáját szánnám a 2 windowsnak. Tehát az xp-vel kezdtem. Az oprendszer feltelepülése után feltettem a partition assistant-t, hogy a 40 gigás partícióból lecsípjek a Win7-nek. (10et hagytam az XP-nek, maradék 30 a Win7nek)

CSAKhogy! Most jön a lényeg! A GOND! Újraindítás Win7 bootlemezzel. Bejön a szokásos felület, aminél kiválasztjuk, hogy melyik partícióra szeretnénk telepíteni. Azonban nem engedi kiválasztani a neki szánt 30Gigás partíciót. Inaktív a tovább gomb.

Ilyenkor mi van?

Nagyon várnám hozzáértők hasznos válaszát!(köszi!)



2014. máj. 16. 22:24
 1/5 qqcska123 ***** válasza:

Nem javaslom a Windows alatti beépített partíciókezelőt.

Próbálkozzál pl. Easeus Partition Managerrel. Az meg szokta oldani ezeket. Kb. 2 éve használtam nunkára. Akkor simán megcsinálta...

2014. máj. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, ok, köszi. Csak egy kérdés: milyen felületen csináljam meg a 40 GB partícionálását?
2014. máj. 16. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:

" 40 gigáját "

Sehol, mert nem fognak elférni.

2014. máj. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak ötlet.

Próbáld formázni xp telepítővel és amikor el kezdi másolni a fájlokat, megszakítod a telepítést...

Ha kell még xp alól végezd el a betűjelek beállítását. C, D, E...utána bootolj a win7-el, talán így felmegy D-re. Ha felmegy, akkor majd C-ként fogod látni telepített win7 alól, csak az elején látszik D-nek, amikor választasz, hogy melyik oprendszert indítod.

2014. máj. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

MiniTool szintén jó particionáló free verzió. [link]

Sereg tutorial van.

2014. máj. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!