Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Asus X101-es Notebook-ba...

Asus X101-es Notebook-ba vásároltam egy új mSATA SSD meghajtót, amit W7 telepítés közben nem lát a rendszer. Valakinek ötlet a problémára?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Az extremdigital.hu-ról vásároltam egy mSata SSD meghajtót: ( [link]


A BIOS-t frissítettem, de így sem ismeri fel a gép. A Biosban sem látom a meghajtót.


Esetleg létezik valami driver amit W7 telepítés közben használhatok? (én nem találtam ehhez a típushoz :()


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2014. máj. 18. 18:14
 1/7 lali51 ***** válasza:
A 16 Gb-t kevés a windows 7-nek valószínüleg ezért nem látja.
2014. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 CspCsj ***** válasza:

Ha a BIOS-ban sem jelenik meg akkor semmilyen rendszer nem fogja látni.

A Windows telepítők látják a pici meghajtókat is, legfeljebb kiírják, hogy a rendsszer nem telepíthető.


Valószínűleg nem kompatibilis a géppel, mivel neked mSATA eszközöd van a gépben meg PCIe csatlakozó, ami bár fizikailag egyezik, de nem 100%-ban kompatibilis...

[link]

2014. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. 16 GB a Windows-nak nem elég. Ettől még látnia kell, csak szürke lesz, mert nem elég a hely.

2. A Kingfast-nál nem nagyon lehet rosszabb SSD-t találni. Nagyon rossz vétel volt.

Minimum ezt kellett volna venned:

[link]

2014. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a segítséget!

Visszacserélem ...

2014. máj. 18. 22:09
 5/7 CspCsj ***** válasza:

Próbáld becseréltetni Intel platformos változatra (a 16GB-osnál 100ft-al drágább, bár a 32GB-os kellene inkább 7.600,-ért, de a 64GB-os is csak 10.600,- és végülis 4-szer akkora) de ha tudod SZEMÉLYESEN, mert ha tényleg a gyártó által kidolgozott szabvánnyal nem kompatibilis akkor egyik Kingfast sem lesz jó.

(Az előzőleg linkelt 60GB-os Kingston-t megnézném hogyan erőltetik bele ebbe a modellbe...)

2014. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, a linkelt Kingston ebbe a gépbe nem jó, nem figyeltem.
2014. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, pedig Kingfast-ra is 3 év a gari.
2014. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!