Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megtudni hogy...

Hogyan lehet megtudni hogy jogtiszta -e egy program vagy játék a számítógépen?

Figyelt kérdés
A Digitális Miskolc által kiosztott laptopokon van egy program (OCS Inventory Agent), amit nem szabad letörölni, és újra telepíteni gépet.

2014. máj. 21. 17:36
 1/5 Tengor ***** válasza:
100%

Ha ingyenes a szoftver (a játék is szoftver), akkor azt jogtisztán használhatod.

Ha nem ingyenes, de fizettél érte, akkor az megint csak jogtiszta.

Ha letöltöd és krekkeled, meg okoskodsz rajta, az már nem jogtiszta.

2014. máj. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Utánanéztem googleben ennek a programnak, arra való, hogy egy szerverről nézzék, hogy mit csinálsz a gépen, milyen programok vannak fönt, stb.
2014. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:
Na, akkor például egy ilyen programmal...
2014. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Nekem is van laptopom. Hova van írva h nem lehet letörölni? És hova van telepítve a program? Nem találom.
2014. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:
Laptopom nekem is van, csak nem a Digitális Miskolctól, akármi legyen is az. A programot nyilván le lehet törölni, csak valami megállapodás értelmében nem szabad. Ha ez tényleg egy pórázprogram, rögtön le is buksz, ha megteszed, mert nem látják a gépedet.
2014. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!