Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok olyan programot amivel...

Tudtok olyan programot amivel tudok PNG képet szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a ps-el lehet de sehonnan nem sikerült letöltenem. Azt is megköszönném ha olyan oldalt linkelnétek ahonnan le tudnám tölteni.

2014. máj. 24. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Paint.NET, Gimp.
2014. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
60%
Elképesztő. Ehhez PS? Nincs olyan képszerkesztő vagy képnézegető, amelyikkel ne tudnád megcsinálni. Hogy a búbánatban jön elő minden hülyeségre a Photoshop?
2014. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Képzeld el hogy szerkesztettem már PS-el PNG képet és gyönyörű lett és képzeld el nagyon sokan ajánlják. Úgyhogy nem tom mit pattogsz itt mert én valahogy nem tudok minden képszerkesztővel olyan PNG képet csinálni aminek szépek a szélei.
2014. máj. 29. 20:08
 4/5 tabaki ***** válasza:
Persze, a PS jelenleg a világ legjobb képmódosító szoftvere, nem véletlen, hogy negyedmilliót kérnek érte. De ha te annak tulajdonítod, hogy szép lett a kép széle... hát, valamit nagyon nem értettél meg a lényegből.
2014. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

"nem tom mit pattogsz itt"

Azt pattogom, hogy szoftverlopás fontolgatása helyett érdemes inkább a képszerkesztés minimumát megtanulni. A Photoshop valóban zseniális dolgokat tud olyan szinten, amihez te még évekig hozzá sem tudsz szagolni, de köznapi rutinműveleteket ugyanolyan jól el tudsz végezni jó ingyenes szoftverekkel is. Most azért láttam helyesnek a "jó" jelzőt beszúrni, mert gyanakszom, hogy tulajdonképpen nem az a szándékod, amit kérdeztél, hanem mondjuk átlátszó hátterű PNG-t akarsz készíteni. Ezt kitűnő minőségben elvégezheted a feladattól függően Gimppel, RealWorld Painttel, Paint.NETtel, vagy akár Pixiával, Phoxoval, esetleg Inkscape-pel és még sok más programmal, ha kellő felbontásban, élsimítással dolgozol. Ez a két feltétel vélhetőleg adott volt a photoshopos próbálkozásodnál, de ennek a véletlennek alapján ítéletet mondani a programok képességeit illetően éppolyan méltatlan a Photoshopra, mint a többire nézve. Ha majd nem "valahogy" dolgozol a képszerkesztőkkel, hanem úgy, hogy tudod is, mit csinálsz, nem lesz gondod sem a kép szélével, sem egyébbel. És ki tudja, talán egyszer megfontolt ítélet alapján mondhatod, hogy erre vagy amarra a feladatra már a Gimp is kevés, ezt bizony nem lehet PS nélkül megúszni...

2014. máj. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!