Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valahogy be lehet állítani a...

Valahogy be lehet állítani a Word-öt mentéskor, vagy van olyan program, ami a Word doksikat úgy konvertálja PDF-é, hogy utána nem lehet belőle szöveget másolni?

Figyelt kérdés
Ugye, ha lementem a doksit Wordben PDF-be, akkor a PDF-ben bármikor kijelölhetek és másolhatok szöveget. Én, ezt nem szeretném. Valahogy ez kiküszöbölhető?
2014. máj. 25. 16:15
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen van megoldás, de az csak egy képzetlenebb számitógép használó ellen nyújt védelmet, profival szemben nem.


Több ilyen program is van :


az első ilyen pl az Adobe Acrobat Pro (fizetős verzió) ezzel azt teszel a pdf-edel amit szeretnél.


Harmadik feles program : [link]


A következő a gond a dologgal : Levéded másolás ellen jelszóval a PDF-edet, de vannak erre direkt PDF jelszó feltörő progik, amik a PDF jelsző szerkezete miatt elég hatékonyan dolgoznak (sőt már on-line is lehet pdf-es jelszót eltávolitani : [link] Feltöltöd a jelszavas PDF-et és letöltöd a jelszó nélküli pdf-et - máris másolhatsz).


Ahhoz, hogy egy picit megnehezitsd a másolók dolgát, talán a képpé alakitás majd a kép pdf-fé alakitása a legjobb megoldás. Erre megoldás lehet a bullzip virtuális printer : [link] ami többek között pdf-é is tud alakitani, de szerintem ami a legfontosabb az, hogy lehet benne képként is nyomtatni, majd azt a képet PDf-é kell alakitani.


Ezt a módszert viszont az optikai karakterfelismerő programok segitségével lehet megkerülni, amik szöveggé alakitják a képes dokumentumokat. (pl. ABBY finereader)


Tehát, próbálkozni lehet, de csak megneheziteni tudod a másolók dolgát, megtiltani nem tudod a másolást.


Sok sikert.

Üdv.

2014. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem gyakorlott felhasználónak lesz. Elég, ha csak nem tud copy-pastezni. :)
2014. máj. 26. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!